Kokią Lietuvos vėliavą norėtumėte matyti kaip pagrindinę?

vytis vs trispalve

Pastaruoju metu labai dažnai pastebiu Vyčio naudojimą. Tai žinoma yra subjektyvus pastebėjimas, tačiau ne kartą esu girdėjęs, kad Vytis dažnam yra gražesnis. Kiti pasisako tik už trispalvės naudojimą. Taigi klausiu jūsų, kokią Lietuvos vėliavą norėtumėte matyti kaip pagrindinę?

Reklama

8 Comments

  1. atvirai pasakius nėvienos iš jų. Ta mūsų trispalvė vizualiniu spalviniu požiūriu yra klaikesnė, nei kurių Afrikos šalių vėliavos. Jei lietuvių tauta būtų ne tiek tundriška, reikėtų inicijuoti iniciatyvą, kad vėliavą apskritai reikėtų keisti. Dabar gi atrodome kaip laukiniai. Gal tokie ir esame?

  2. Na, atvirai pasakius, nelabai aš suprantu istorinės vėliavos prasmės. Ką ja pranešame pasauliui? Kad mūsų istorija ištisai garbinga (ar taip būna?), kad mes apskritai esame? Nežinau pavyzdžiui ar kokia Danija ar Švedija šalia valstybinės vėliavos dar turi ir istorinę. Gal dar reikėtų dar ir geografinės vėliavos? 😁Manyčiau, kad vėliava turi būti viena. Jos paskirtis-identifikuoti žmonių grupę – organizaciją, bendruomenę, valstybę. Ji turėtų būti graži, derančių spalvų, paprasto dizaino (čia tam, kad betkas galėtų ją pasigaminti paprastomis priemonėmis), šiuolaikinė, atspindėti kažkokius simbolius. Na pasigamink kad nori mūsų dabartinę istorinę vėliavą 😂.

  3. Vytis yra vėliava naudota LDK laikais (todėl vadinama istorinė), tuo tarpu trispalvė sukurta visai nesenai. Toks ir skirtumas. Grožis sudėtingas dalykas 😉

  4. Tik Lietuvos savanorių ir pokario partizanų krauju aplaistytą tautinę trispalvę. O kita tegul būna herbinė istorinė vėliava. Čia manau net diskusijų neturi būti. Negi mes juos išduosime? Ir negi Lietuva nori išsiskirti iš kitų valstybių juk kitų irgi spalvotos trispalvės. O vytis yra Lietuvos herbas ir to manau užtenka.

  5. O jei apie Afrikos valstybių vėliavas tai Europos ir kitų valstybių rastume panašių su Afrikos valstybėmis ir vėliavų rimtos valstybės nekaitalioja. Juokingai atrodytume prieš kitas valstybes. Būtume juokdariai.

  6. Valstybė neturi būti kaip akcinė bendrovė, kur atėjęs kitas savininkas keičia firmos vėliavas. Valstybė yra daugiau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s