Kaip žiūrėjau WRC etapą Rajd Polski 2014

Pažiūrėti Pasaulio ralio čempionato etapą buvo sena mano svajonė, šiai svajonei išsipildžius, pagalvojau, kad tai ko gero vienas paskutiniųjų mano žiūrėtų ralių, nes Lietuvoje nėra tokios greitos technikos. Skirtumas tarp WRC technikos ir to ką matome čia Lietuvoje labai didelis. Didelis skirtumas ir pačioje renginio organizacijoje, nors matę ne vieną Pasaulio ralio čempionatą sakė, kad Lenkijai gerokai toli, pavyzdžiui, iki Suomijoje rengiamo WRC etapo. Taigi Lietuvai gerokai toli iki Lenkijos lygio užtikrinant trasos saugumą, o Lenkijai toli iki Suomijos, tai mums dar ne vieną kibirą sriubos reikės suvalgyti, kad taptume panašaus lygio, kaip kitose šalyse.

Lenkijos ralis truko keturias dienas, penktadienį (06.27) ralio ekipažai vienai dienai persikėlė į Lietuvą. Buvo nuogąstaujančių dėl prastos greičio ruožų dangos, kurią sugadino lietuviška vasara su gan stipriu lietumi. Na bet nuo orų neapsidrausi. Mes nusprendėme aplankyti Lietuvos greičio ruožus penktadienį ir Lenkijoje šeštadienį.

Penktadienį pirmasis greičio Kapčiamiesčio ruožas vyko per pietus, tad ryte išsiruošę iš Vilniaus dar prieš valandą pasiekėme GR, nes norėjau turėti šiek tiek rezervo, kadangi nežinojau, kokių eilių tikėtis. Didelių eilių nebuvo, tad teko ramiai pasėdėti and sulankstomų kėdžių ir palaukti GR pradžios. Trasos saugumas gan lietuviškas, t.y. apsauga lyg perspėja, kad negalima eiti greičio ruožu, tačiau jokių veiksmų nesiima. Aišku, ne policija, kurios visi klausytų. Pirmieji WRC automobiliai paliko labai didelį įspūdį. Stebėjimo vieta nebuvo labai ypatinga, tačiau pakako vien to vaizdo ir greičio. Dar nepasibaigus GR vykome į Druskininkus, kur vyko automobilių servisas, norėjome WRC automobilius apžiūrėti iš arčiau. Druskininkuose didelių kamščių nebuvo, tad kiek paganę akis, išvykome į Margionių GR. Prie starto privažiuoti mums neleido, nes kelias buvo uždarytas, tad teko eiti į finišą, tačiau automobilių taip ir nesutikome, kadangi šis ir prieš tai buvę GR buvo atšaukti dėl pernelyg neatsargiai besielgiančių žiūrovų ir prastos kelio dangos. Parinkus kitus GR su kietesne danga, būtų galima išvengti nesusipratimo dėl prastėjančios kelio kokybės, o va žiūrovų naujų taip greitai negausime, kultūrą reikia visiems stebėtojams auginti. Taigi penktadienio reziumė paprasta: vienas GR ir geros emocijos.

Šeštadienį nakvynė alytuje. Keliamės 3 val. ryto ir važiuojame į ralio centrą Mikolaikų miestelyje, kur turime pasiimti bilietus. Kelias nėra ilgas, tačiau teko važiuoti apie 3 valandas. Siauri keliukai, nemažai posūkių, tad greitai važiuoti nepavyks. Mikolaikuose pasigedome aiškių nuorodų, kur galėtume internetu nupirktą bilietą išsikeisti į ralio pasą, kuris suteikia galimybę patekti į GR. Po poros apvažiavimų per miestą radome aikštelę, kurios gilumoje buvo įkurtas kioskelis, pardavinėjantis ir keičiantis bilietus. Buvau nusprendęs, kad žiūrėsime pirmą šeštadienio dienos GR Cmielewo, o kitas vietas pasirinksime eigoje, pagal situaciją. Viskas susidėliojo taip, kad turėjome beveik po 4 valandų pertraukas tarp važiavimų, tą laiką sugalvojau panaudoti miegui, ir po antro GR ekskursijai į Vilko irštvą. Taip ir padarėme. Į antrą GR Baranowo atvykome labai anksti, pavalgėme ir praktiškai porą valandų pavyko pasnausti. Labai maloniai nustebino dideli kiekiai žmonių, vistik WRC. Pervažiuojant į Vilko irštvą, strigome kamštyje, bet tai planų labai nesugadino. Po ekskursijos, pradėjo lyti, pamažu tempti, skubėjome į paskutinįjį GR Goldap. Tačiau čia mus stabdė ne kamščiai, o kelių remontas, praktiškai pradome daugiau nei pusė valandos, nes kelis kartus reikėjo stovėti dėl sustabdyto eismo. Važiavome prastais ir siaurais Mozurijos keliukais, tačiau vietą pasiekėme. Jautėmės pavargę, tad pabuvome gan trumpai ir dar GR nepasibaigus vykome namo. Kelionė namo atstumu ne ilga, tačiau keliose vietose dėl ralio buvo draudžiamas eismas, tai aišku nepridavė mums greičio, o prasti keliukai dar labiau stabdė. Lenkijos Lietuvos sieną kirtome važiuodami žvyrkeliu, epinė kelionė namo, patiko, bet daugiau nekartočiau.

Namie buvau apie 3 val. nakties. Para be miego, beveik 1000 km, daug įspūdžių, keistas veido įdegis, taip, Lenkijoje buvo šilta ir saulėta, ir mintis, kad dabar reikės kelių metų iki kito ralio etapo stebėjimo. Įspūdžių pakaks ilgam.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s