Linksmasis Vilnius Challenge 2013

Viskas prasidėjo dar tada, kai užsiregistravome į kasmetines multi sporto varžybas Vilnius Challenge 2013. Prieš dvi savaites vykstantis Nykštietiškas triatlonas tarytum pasiruošimas VC2013 varžyboms. Šios dvi varžybos tapo gražia vasaros atidarymo tradicija. Su draugais pakalbam, jog galėtų būti kažkas panašaus ir vasaros ar rudens metu. Latviai ir estai turi tokių multi sporto varžybų čempionatus. Matant kaip pas mus populiarėja bėgimas, dviračiai, manau, tik laiko klausimas, kada sulauksime ir daugiau panašių multi sporto renginių.

Nesu profesionalus sportininkas, o tik mėgėjas pabėgioti, paplaukioti, dviračiu pasivažinėti. Tikrų varžybų skonį pirmą kartą pajutau 2011 metų rudenį Nidoje, tada nelabai sėkmingai įveikiau pirmąjį savo pusmaratonį. Prieš tai jau buvau dalyvavęs Vilnius Challenge ir Nykštietiškame triatlone, tačiau šiuos renginius labiau laikiau pramoga, nei varžybomis. 2012 metų Vilniaus maratone bėgdamas 10 km, pajutau, koks saldus sportinio adrenalino skonis, kaip smagu lenkti varžovus, kaip sunku save lėtinti ir nebėgti per greitai.

Šiek tiek nuklydau. Iš tiesų norėjau papasakoti paprastą istoriją apie lūkesčius ir nuotaikos valdymą.

Vilnius Challenge 2013 prasidėjo siautulingai. Porininkas pamiršo šalmą, tad paskutinėmis minutėmis prieš startą teko važiuoti į artimiausią prekybos vietą ir pirkti. Atskubėjome į dviračių aptvarą. Vėlavome. Didžioji dalis žmonių jau buvo gavę žemėlapius, o mes vis dar stovėjome už vartų. Nemoku apsakyti, kaip pasimečiau, kai mums davė ne mėgėjų trasos, bet pradedančiųjų žemėlapius. Sakau, – kodėl? Jūsų numeriai tokie, – atsakė mergina. Tikrai, numeris pažymėtas BEG trumpiniu, kuris reiškia, kad mes pasirinkome pradedančiųjų trasą. Tiek lūkesčių sudėta į šią dieną, o mes turime mėgėjų žemėlapį. Porininkas ramina, kad nieko nepadarysi, belieka tik mėgautis iš išspausti viską, ką galime. Juokais sakau, kad turime paimti pirmą vietą. Iki pirmo punkto bėgau labai prastos nuotaikos. Ši diena yra praeities rezultatas. Ne organizatoriai suklydo, o aš pats ne tą rungtį pasirinkau. Banalu, bet šios dienos pamatas paklotas yra vakar. Prie pirmo punkto sutikau bendradarbę, kuri pasidalino mėgėjų grupės žemėlapiu ir mes nusprendėme pažeisti taisykles, toliau dalyvauti dėl savęs, jei ir būsime diskvalifikuoti, tai bent žinosime kodėl, o mėgėjų trasą būsime įveikę. O tai juk ir yra svarbiausia.

Neminėsiu, kaip vyko varžybos. Viskas labai patiko. Būtų galima prikibti prie saugumo trūkumo virvių rungtyse. Nesmagu matyti trūkinėjančias virves, tikiuosi po mūsų niekam, nieko rimto nenutiko. Oras buvo puikus, nuotaika bendrom pastangom pasitaisė. Ir Neryje teko išsimaudyti, ir kojas pašalti vandens nutekėjimo tuneliuose. Tikrai buvo smagu, nepaisant to, kad viskas prasidėjo nekaip. Iš to džiaugsmo skubėjome finišuoti. Kadangi žemėlapį gavome jau trasoje, tai nepavyko visko gerai išstudijuoti ir po dviračių rungties atsižymėjome finiše. Iš porininko veido supratau, kad kažkas yra netaip. BAM. Taip, pamiršome kliūčių ruožą ir kelis šalia esančius punktus. Finiše dar bandėme tartis, kad nors ir esame pradedančiųjų grupėje, tačiau įveikėme mėgėjų trasą, gal sumokėjus starto mokesčio skirtumą būtų galima pretenduoti į mėgėjų grupės rezultatus, tačiau po paskutinės apmaudžios klaidos, noras derėtis natūralu, kad prapuolė. Oficialių rezultatų net ir nežiūrėsiu. Matyt būsime diskvalifikuoti, nes organizatoriai matys pradedančiuosius, kurie surinko krūvą ne pradedančiųjų trasos taškų.

Svarbiausiai yra nuotaika ir emocija, kuris liko po renginio. Kartais taip norisi, kad viskas būtų tobula, kad iškilus net mažiausiems nesklandumams, apima kartėlio jausmas: viskas eina ne pagal planą. Ir tegu! Neleiskite, kad užvaldytų blogos emocijos. Visi daro klaidas. To neišvengsi. Svarbu, kaip į klaidas reaguojama. Kaip pasiklosi, taip išmiegosi, tačiau jei ir bus kietą, vistiek reikia šypsotis, juk taip kur kas smagiau, nei būti apimtam blogų emocijų.

Reklama

Komentarų: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s