Ką veikti Trakuose? Važiuokite į Medininkų pilį

Riteris

Riterio šarvai Medininkų pilyje

Trakams jau senokai reikia konkurencijos. Savaitgalio išvažiavimui iš Vilniaus tai labai patogus ir geras miestas. Tačiau Trakai tikriausiai ne man vienam jau kaip ir pabodę, norisi aplankyti ką nors naujo. Nesenai sugalvojome nuvažiuoti į Medininkus. Ten yra pilies griuvėsiai, tad nusprendėme, kad bent juos aplankysime, šalia yra aukščiausi Lietuvos kalnai (kalvos), Medininkų pasienio posto memorialas.

Trumpa kelionė nustebino, nes Medininkų pilis renovuojama, atstatytas vienas bokštas, kuriame nuo 2012 m. rugsėjo veikia penkių aukštų muziejus. Labai patiko aprašytos didžiosios Lietuvos pilys bei dideli mūšio scenų paveikslai. Muziejus nėra labai didelis, tačiau jame įdomu, nes jis naujas. Viskas įrengta labai tvarkingai, tad apsilankyti tikrai verta. Muziejininkė kvietė atvykti ir pavasarį, kai bus atidarytas bokšto stogas.

Po muziejaus aplankėme didžiausius Lietuvos kalnus: Juozapinės ir Aukštoją, vienas nuo kito nutolę nedaug, tad labai patogu pasivaikščioti gamtoje.

Na ir pabaigai galima aplankyti Medininkų pasienio posto memorialą.

Jeigu Medininkai norėtų bent kiek pakonkuruoti su Trakais, tai būtinai turėtų pasirūpinti maitinimo vietomis, šalia pilies esantis alubaris nesulauks didelio susidomėjimo, tad geros maitinimo vietos čia tikrai trūksta. Kita vertus, galima pasidaryti iškylą gamtoje. Taigi, kai kitą kartą galvosite apie Trakus, važiuokite į Medininkus.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s