Bankų komisiniai mokesčiai arba kodėl kainuoja savitarna?

Pastaruoju metu jaučiu didelę įtampą, kai reikia daryti bankinį pavedimą, nes už bet kokį veiksmą per SEB internetinės bankininkystės sistemą reikia mokėti. Tai yra, reikia mokėti už savitarną. Čia lygiai tas pats, kas ateičiau į parduotuvę ir susimokėčiau už tai, kad pats prekes į krepšelį įsidedu. SEB bankas nuskaičiuoja 1 Lt už pinigų pervedimą į kito SEB kliento sąskaitą. Už kiekvieną pirkimą internetu dar nuima 1,4 Lt, tai čia gaunasi dvigubas apmokestinimas, nes ne tik įmonė iš kurios perku sumoka komisinius, bet ir aš. Apmokestina  kai kas nors man perveda pinigus. Žodžiu serveriai dyla matyt, dėl to reikia amortizacines išlaidas kompensuoti.

Sugalvojau, kad reikia pasinagrinėti, kiek tų komisinių sumoku bankui, t.y. kiek man kainuoja turėti sąskaitą banke ir naudotis savitarna be eilių. Trumpai tariant SEB nepateikia patogaus būdo klientui sužinoti kiek iš viso per pasirinktą laikotarpį sumokėta komisinių mokesčių. Kaip tik nesenai gavau „asmeninę vadybininkę“ ir nutariau pasidomėti, gal kažką darau ne taip, kad negaliu matyti vienos bendros komisinio mokesčio sumos. Parašiau laišką. Susirašinėjimą pateikiu, praleidžiu visus mandagius pasisveikinimus ir t.t., palieku tik pagrindinę informaciją:

Tadas: Ar galėtumėte padėti suskaičiuoti, kiek išleidžiu pinigų SEB komisiniams mokesčiams? Tai apimtų:

  • Komisinis mokestis už pervedimą į kitą banką
  • Komisinis mokestis už lėšų įskaitymą
  • Sąskaitų tvarkymo mokestis

Dabar sistemoje paprastuoju būdu negaliu to niekaip padaryti. Būčiau dėkingas už paskaičiavimą, kiek esu išleidęs nuo metų pradžios, ačiū labai.

SEB: komisinius mokesčius galite pasitikrinti užėjęs per elektroninę
bankininkystę į : sąskaitos->sąskaitų išrašai.

Tadas: Ačiū, o kodėl nėra pateikiama komisinio mokesčio suma už konkretų laikotarpį? Matau eilutes, bet nejaugi turiu exportuoti į excel, kad galėčiau įvertinti bendrą sumokėtą sumą?

SEB: Jūs turite pasirinkti pageidaujamą laikotarpį, už kurį norite suskaičiuoti
komisinį mokestį.

Tadas: Taip, laikotarpį pasirenku, tačiau bendros komisinio mokesčio sumos nerodo. Yra tik eilutės nuskaitymų, tačiau norėdamas matyti sumą turiu naudoto kalkuliatorių arba viską exportuoti į excel. Nėra kito būdo matyti bendrai sumai?

SEB: Supliusuoti bendrą sumą reikės Jums.

Tadas: O_o

Bankas nenori, kad žmonės tiesiai šviesiai matytų kiek buvo sumokėta komisinio mokesčio. Nuo metų pradžios bankui už visokias savitarnos operacijas sumokėta suma artėja link 100 Lt! Tai susidaro labai didelė suma, kai pagalvoji, kad SEB turi 1 mln. registruotų internetinės bankininkystės klientų. Gal sakau į kokią kredito uniją reikės pareiti?

Reklama

Komentarų: 1

  1. Svarbiausia, kad bankui ši paslauga tekainuoja kelis centus! Na rekomenduoju swedbank, nes pervedimai kitiems swedbank klientams – 40 ct, kalbant apie unijas, jos nevykdo tarptautinių mokėjimų, tad jei reikėtų pervedinėti pinigus į kitą šalį kiltų nepatogumu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s