Brokuotos prekės Lietuvoje

Nenoriu daryti didelių apibendrinimų, tačiau pasidalinsiu savo patirtimi. Galbūt tai tik sutapimas, tačiau pastaruoju metu pavyko įsigyti nemažai nekokybiškos aprangos ir avalynės. Čia bus ne išvados, o tik pastebėjimai. Būtų smagu, kad pasidalintumėte ir savo mintimis. Mano tezė tokia:

Lietuvos aprangos ir avalynės parduotuvėse galima įsigyti brokuotų prekių

Nekokybiškos prekės paprastai neturi pasiekti parduotuvių lentynų. Juk tam ir yra kokybės kontrolė. Neturiu patvirtinančiu dokumentų, tačiau iš pokalbių su įvairiais žmonėmis galima teigti, kad aprangos, avalynės ir kiti gamintojai savo produkciją rūšiuoja minimum į tris dalis: 1) kokybiška, 2) labai maži (nepastebimi) defektai ir 3) netinkama realizavimui. Kokybiška produkcija realizuojama, tarkime, į vakarų rinkas, o dalis produkcijos su mažais defektais nuperkama, pavyzdžiui, verslininkų iš Lietuvos, nes ji pigesnė, o maži trūkumai juk vos pastebimi.

Štai konkretūs mano patirties pavyzdžiai.

Timberland batai – nueikite į Sportland ar firminę Timberland parduotuvę ir įkiškite ranką į klasikinių geltonų boots’ų vidų. Rasite bet ką, tik ne lygų bato vidų. Tai akivaizdus broko pavyzdys. Susigundžiau kiek kitu modeliu, tačiau po savaitgalinio pasivaikščiojimo po kalnus atplyšo batų kulnas. Batus grąžinau. Kol kas žiūrėti į Timberland batus nenoriu.

Zamberlan batai – čia gal kiek mažesni defektai, tačiau parduotuvėje neturėjo nei vieno modelio, kuris būtų be gumos klijų dėmių ar nelygaus odos priklijavimo prie pado.

Pull&Bear – pirkau kelnes ir tik namie pastebėjau, kad kelnių siūlė yra nesusiūta. Eiti į parduotuvę dėl tokio mažmožio neverta, siuvykloje šalia darbo už 2 Lt susiuvo. Tie maži defektai ir yra esmė. Žmonės tiesiog tingi gaišti laiką dėl tokių smulkmenų. Kai tokios smulkmenos taps kokybiško aptarnavimo detalėmis, gal kas nors ir pasikeis?

O šią sąmokslo teorija užbaigs trumpas pasakojimas iš pokalbio su žmogumi, kuris dirba darbo saugos rūbų įmonėje, kuri aprangą importuoja iš Norvegijos. Atvykę į gamyklos sandėlį lietuviai pamatė sudėtas drabužių krūvas, jiems paaiškino, kad čia brokuoti gaminiai su mažais, vos pastebimais defektais. Jie kur kas pigesni, nei kokybiški drabužiai, tai lietuviai matydami puikų sandėrį ėmė ir nusipirko to broko, o dabar pardavinėja Lietuvoje, kaip gerus ir kokybiškus…

Dar matyt kiekvienas galėtų pratęsti pasakojimą iš savo asmeninės ar draugų patirties. Tikiuosi, kad Lietuvos verslininkai neperka brokuotų prekių ir jų nepardavinėja, kaip gerų, o man tik nepasisekė.

Reklama

One Comment

  1. Pastaruoju metu man irgi teko įsigyti nekokybiškų prekių už ne tokias ir mažas sumas. Prieš metus taip pat pirkau rudus timberlandus. Tik grįžus namo pastebėjau, kad ant vieno bato nosies yra nemažas gilus įpjovimas. Pavyko apkeisti į kitus ir kol kas dar sėkmingai nešioju, bet ,matyt, vistiek jie nėra tokie kokybiški kaip pvz UK. O gaila….

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s