Dviratis žiemą

Dviratis ir žiema tik iš pirmo žvilgsnio nesuderinami dalykai. Šiais metais pirmą kartą neuždariau dviračių sezono. Koks didžiausios iššūkis važiuojant žiemą dviračiu? Nesušilti. Iš tiesų dviračiu važiuoti žiemą yra kur kas šilčiau nei eiti ar stovėti lauke. Tik reikia nepamiršti tinkamai apsirengti. Esant šaltam orui, gerokai šąla užpakalis, tačiau prie to greitai galima priprasti, t.y. užsigrūdinti. Nekalbėsiu, kaip apsirengti kelionėms, paminėsiu, kaip reikėtų apsirengti naudojantis dviračiu susisiekimui mieste. Svarbiausia: trijų sluoksnių taisyklė. Čia iš tiesų yra apsirengimo teorijos klasika. Reikia rengtis ne daugiau trimis drabužių sluoksniais (nekalbu apie ekstremalias temperatūras).

Pirmasis sluoksnis – pagrindinis – arčiausiai kūno, tiesiog apatinis trikotažas, marškinėliai, kojinės. Esant šaltesniam orui, labai tinka termo rūbai.
Antrasis sluoksnis – soft shell – šildantysis, geriausiai tinka poliesterio flisai, džemperiai ir panašiai. Vilnoniai megztukai irgi geras dalykas. Šio sluoksnio funkcija šildyti ir gerai garinti nuo kūno sklindančią šilumą.
Trečiasis sluoksnis – hard shell – neperpučiamas (windstopper), neperšlampamas, bet turintis garinimo savybių. Žiemą jis turėtų būti šiltas, šiltesniu metu, tiesiog be pašiltinimo, bet turintis apsaugines funkcijas nuo blogo oro.
Pasirūpinkite gera neperpučiama kepure, kuri saugotų ausis ir būtų gerai prigludusi. Skaidraus stiklo akiniai labai gerai saugo kuomet sninga ar lyja. Šiltos odinės pirštinės neleis sušalti ir sušlapti pirštams.
Taigi visi šie sluoksniai išlaiko kūno temperatūrą, bet neleidžia perkaisti. Iš tiesų geriau apsirengti mažiau, bet taip, kad jūsų neperpūstų vėjas.

Dviračio niekaip papildomai neruošiau, žinoma galima dėtis dygliuotas padangas, bet nebent labai rimtai važinėjantis, mieste tikrai užteks paprastų padangų, manosios jau trinamos keletą metų, bet važiuoju ir žiemą. Greičio didelio nevystau, važiuoju šaligatviu, į gatvę išlendu kai reikia kirsti didesnę sankryžą. Visada turiu palapinsiaustę, kuri apsaugo nuo labai šlapio oro. Žiemą tiesiog būtinos šviesos tiek priekyje, tiek gale. Tačiau šviesos dviratininkams, manau, būtinos visada, net ir vasarą.

Taigi šilto važinėjimo dviračiu!

Reklama

Komentarų: 2

  1. Papildant. Geriausia nesivilkti jokios medvilnės pagrindiniam sluoksniui – vilna arba specialus dirbtinis pluoštas. Medvilnė prisigeria prakaito ir būna žiauriai nemalonu, o vėliau ir šalta.

  2. kad šiais metais žiema tokia juokinga 🙂

    pats važinėju kiekvieną dieną dviračiu į darbą ir turiu pastebėti kad žieminės padangos yra gėris. pas mane continental top contact winter II ir ant sniego dviračio stabilumas daugiau nei puikus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s