Kaip išsirinkti viešbutį Italijoje? Ketvirta dalis

verona

Veronos upė ir romėnų teatras

Ketvirta diena Italijoje. Šiandien keliamės ankščiau, nes laukia gan ilga kelionė traukiniais į Veroną. Bilietus nusipirkome dar vakar. Visada bilietus pirkdavome iš vakaro, nes rytais galėdavome neskubėti į stotį. Nuo Bergamo į Verona nėra tiesioginio traukinio, tad važiavome su persėdimu Brescia miestelyje. Traukinių stotys nėra didelės, tad susigaudyti perlipant  nebus sunku. Išlipus iš traukinio perone yra traukinių tvarkaraščiai: geltoni arba balti. Geltonas tvarkaraštis skirtas išvykstantiems traukiniams, baltas – atvykstantiems. Kadangi traukinių vėlavimas Italijoje yra įprastas, tad galite nespėlioti ar spėsite į traukinį ar ne. Traukiniai važinėja kas valandą, tad pavėlavus tereikės tik šiek tiek palaukti.
Į Veroną atvykome šiek tiek po pietų. Nors rugsėjo vidurys, tačiau buvo karšta. Su kuprinėmis patraukėme viešbučio link. Kambarį rezervavome dar Lietuvoje, nes manau, kad kelionės metu gaišti laiką nakvynės paieškai yra nepriimtinas dalykas. Šios dienos tiklas aplankyti žymiausias Veronas vietas, o tai reiškia ilgą pasivaikščiojimą siauromis senamiesčio gatvelėmis. Miestas nėra didelis, jaukus senamiestis, siauros gatvelės, aikštės. Visų miestelio įžymybių tikrai neaplankėme, ko gero reikėtų bent savaitės, kad viską aplankyti, bet nekėlėme tokių tikslų. Iš labiausiai akį traukiančių objektų verta paminėti Romos laikų Areną, Veronos pilį, už miestelio esantį Romos teatrą, tariamus Romeo ir Džiuljetos namus (Nuotraukų dar neturiu, nes jas dariau juostiniu fotoaparatu, kadangi artėja tamsusis metų laikas, tai daugiau laiko skirsiu juostelių skenavimui). Romeo namą radome ne iš pirmo karto, kažkaip sunkiai sekėsi susiorientuoti gatvėse. Džiuljetos namo su garsiuoju balkonu pirmą dieną neradome, tačiau tikėjomės, kad rasime kitą kartą. Į Areną taip pat nepatekome, nes vyko koncertas. Žodžiu liko nepadarytų darbų, juos tikėjomės pabaigti paskutinę viešnagės Veronoje dieną.
Pabaigai šiek tiek apie viešbutį, kuriame apsistojome. Tai Porta Palio. Nuo miesto centro nutolęs apie 15 min, o nuo geležinkelio stoties apie 15-20 min kelio pėsčiomis. Taigi vieta visai patogi, nors viešbutis yra visai šalia gan intensyvios gatvės. Viešbutis paprastas, bet jaukus, yra neblogas restoranas, kuriame po dienos kelionės vakarieniaudavome. Rytais gaudavome pusryčius, pasirinkimas nėra labai didelis, tačiau tikrai neskurdus. Dažnai keliaujantys žmonės sako, kad yra tokia nerašyta taisyklė, kaip įsitikinti ar viešbutis geras: pažiūrėti kokie žmonės jame lankosi. Jeigu viešbutyje lankosi vietiniai, mūsų atveju italai, tai viešbutis yra geras, nes jį pripažįsta ir vietiniai žmonės. Vakarieniaujant į restoraną ateidavo daug atostogaujančių italų, su šeimomis, vaikais, tad pasirinkimas buvo vykęs. Jeigu būsite Veronoje – rekomenduoju šį viešbutį, juolab, kad ir kainos nesikandžioja. Gal kiek kėlė šypseną, kad ir ant šio viešbučio stogo buvo pilna GSM ryšio antenų, gyvenome viršutiniame aukšte (Bergame taip pat miegojome po GSM antenomis), juokavome, kad po kelionės naktimis šviesime žaliai.

Rytoj kelionė tęsiasi.

Penkta dalis – Kaip atsipalaiduoti Italijoje?

Trečia dalis – Kaip keliauti ir ko saugotis Italijoje?

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s