Kaip keliauti ir ko saugotis Italijoje? Trečia dalis

Vaizdas nuo Milano katedros

Trečia diena Italijoje. Mes vis dar Bergame. Šios dienos tikslas pasiekti Milaną, aplankyti Milano katedrą bei Mokslo ir technologijų muziejų. Norint pasiekti Milano centrą iš Bergamo reikės važiuoti traukiniu, kelionė nėra ilga, atstumas apie 50 km, tad ilgai neužtruks. Pasiekus centrinę Milano geležinkelio stotį, reikės susirasti metro stotelę ir toliau tęsti kelionę iki Duomo metro stotelės. Svarbu važiuoti tinkama kryptimi, metro stotyje pilna nuorodų, tad pasiklysti turėtų būti sunku. Metro ir geležinkelio stotyje labai daug žmonių iš viso pasaulio, aišku, kad reikėtų saugotis kišianvagių, saugoti savo daiktus. Traukiniai iki mažesnių miestelių dažnai būna be oro kondicionavimo, tačiau į Milaną važiavome dviaukščiu nauju traukiniu, traukinyje buvo vėsu, kai tuo tarpu lauke, nors ir ankstyvas rytas, jau buvo karšta. Užtrukome apie 30 minučių, kol iš Milano geležinkelio stoties pasiekėme metro stotelę, metro važinėja dažnai, jame visada daug žmonių, bilietus nusipirkome iš bilietų automatų. Ieškokite, kur galima atsiskaityti kortele, paprastai prie tokių automatų būna mažesnės eilės, nei atsiskaitant grynaisiais ar perkant kioskelyje pas tabakistą.
Duomo metro stotelė yra pačiame Milano centre, tad tai ko gero patogiausia vieta pradėti pažintį su miestu. Tik išlipus iš požeminio perėjimo prieš akis atsiveria nuostabaus grožio Milano katedra ir pasitinka juodukai, siūlydami dovanas iš Afrikos. – Present from Africa. For free. Ir deda ant rankos iš siūlų nupintą apyrankę. Griežtai sakykite – Ne. Teko matyti, kad po tokių nemokamų dovanų patiklūs japonai traukia pinigines ir krapšto pinigus. Manau, kad tokių nemokamų dovanų schema paprasta. Kai žmogui ant rankos juodukas uždeda apyrankę, pastarasis paklausia ar gaus dovaną mainais? Tada belieka krapštyti piniginę. Šis juodukų elgesys erzina, nes jų Duomo aikštėje ir prie kitų Milano objektų yra labai daug. Tad saugokitės.
Jeigu norėsite aplankyti Milano katedros stogą, tai geriau darykite pirmos dienos pusėje, nes bus mažiau turistų. Ant katedros stogo galima pakilti laiptais arba liftu. Lifto kaina beveik dvigubai brangesnė. Rekomenduoju lipti laiptais, nes jų nėra tiek daug, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Bilietus rasite katedros prieigose viename iš informacijos centrų. Tiek katedros vidus, tiek išorė labai graži. Verta aplankyti. Nuo stogo atsiveria Milano panorama. Milanas tai šiuolaikinės Italijos veidrodis, jame daug prekybos centrų ir kitokių pramogų. Šiaip tai nėra tas miestas į kurį norėtųsi grįžti dar ir dar. Buvome suplanavę aplankyti mokslo ir technikos muziejų, tad eidami turėjome progą pamatyti įvairias miesto gatveles. Mokslo ir technikos muziejus labai didelis. Jame užtrukome apie 3 val. nors būtų galima būti ilgiau. Tiesiog be gido nėra taip įdomu, nors vistiek įspūdžių pakako. Aplankėme miesto parką ir Castello Sforzesco pilį.
Nors tai tik trečia diena mūsų kelionės diena, tačiau jau pastebėjome, kad normaliai papietauti mums nesigauna, dienos metu labai karšta, tad užtenka tik paprastų Panini sumuštinių, itališkas fast food’as. Gal nuovargis, gal oras, tačiau ši diena buvo gan sunki, pavargome. Norėjome namo į Bergamo, į pamėgtą terasą ištiesti kojas ir mėgautis vynu.

Pirma dalis: kaip keliauti Italijoje?
Antra dalis: kaip keliauti Italijoje traukiniais?
Ketvirta dalis: kaip išsirinkti viešbutį Italijoje?

Reklama

Komentarų: 1

  1. Apie Milaną mano irgi tokia pati nuomonė buvo: katedra tikrai įspūdinga tiek savo dydžiu, tiek grožiu, tačiau Milanas – ne tas miestas, į kurį norėtųsi grįžti dar ir dar… Laukiu tolimesnių įspūdžių iš Italijos 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s