Vilnius Challenge 2011 dalyvio reminiscencijos

Apie Vilnius Challenge multi sporto varžybas išgirdau 2010 metais Montis Magia kalnų kelionių technikos kursuose. Tuomet dirbau padėjėju prie traverso rungties per Nerį. Tada pagalvojau, kad norėčiau ir pats sudalyvauti. Taigi šiais metais su draugu užsiregistravome į Vilnius Challenge 2011. Papasakosiu kaip mums sekėsi įveikti organizatorių sugalvotas trasas. Palyginti su 2010 metų renginiu negaliu, tačiau galiu pasakyti, kad Vilnius Challenge 2011 patiko labiau nei prieš porą savaičių vykės Nykštietiškas triatlonas, deja, pasibaigęs tragiškai vieno dalyvio žūtimi. Nykštietiškame triatlone buvo kelios rungtys einančios viena po kitos, tai reiškia, kad rungtys keitėsi tik kelis kartus: rogainingas, baidarės, orientavimasis mieste ir dviračiai. Taigi viso labo tik 4 rungties keitimai, kai tuo tarpu VC buvo net 11 rungties keitimų. Čia žinoma skonio reikalas, bet kur kas smagiau, kai rungtys keičiasi dažniau. Apie pasirengimą tokioms varžyboms daug nepasakosiu. Nykštietiškame triatlone dalyvavome su tikslu įgyti patirtis panašaus pobūdžio varžybose, tad gauta patirtis labai gera: supratome kaip svarbu tinkamai pasirinkti gėrimo ir maitinimosi rėžimą, kas tokių varžybų metu yra svarbu. Visų trasų (elito, mėgėjų) žemėlapius, galima rasti čia

Startas. Kažkaip labai negerai padarėme, kad buvo startinio koridoriaus pabaigoje. Nepagalvojome, kad visai gerai būtų prasiveržti į priekį. Gal būtume sutaupę laiko. Nors kita vertus bėgti pirmagalyje nenorėjome, dėl didelės minios, o tikriausiai ir nebūtume palaikę didelio tempo. Minios išvengti nepavyko varžybų pradžioje, prie kai kurių punktų daugiau, prie kai kurių nieko nebuvo.

1 rungtis: orientavimasis mieste. Nuo varžybų centro reikėjo bėgti iki Belmonto, kur buvo antrasis baidarių punktas, pakeliui atsižyminti tarpiniuose punktuose. Pradžia buvo sunki, nes organizmas neapšilęs, reikėjo įbėgti į Kalnų parko kalną. Nors atstumas nedidelis, tačiau pradžia buvo gana sunki. Su savimi nešėmės dviratininkų šalmus, nes jie bus reikalingi antroje baidarių rungtyje. Kuprinėje turėjau gėrimo su elektrolitais. Po Nykštietiško triatlono supratau, kad gerti tik gryną vandenį nėra taip efektyvu, kaip geriant praturtintą mineralais ir angliavandeniais. Kadangi varžybos ilgos, sunkios, valgyti šokoladukus tikrai nesinori, o angliavandeniai skystu pavidalu organizmo pasisavinami lengvai. Prie antrojo tarpinio kontrolinio punkto (toliau KP) buvo geroka minia žmonių, kurie per vienas kitus bandė atsižymėti. Ko gero verta pirmuose KP daryti po kelias atsižymėjimo vietas.

2 rungtis: baidarės.  Prie baidarių nebuvo kur atsižymėti, tad dalyviai organizatorių buvo surašomi rankomis. Čia buvo daug skubėjimo ir nervų, nes baidarių nuleidimo vieta buvo viena ir gan siaura, tai vyrai mėgėjai kaip galėdami skubėjo. Plaukti Vilnele visada smagu, net ir ne pirmą kartą. Upė srauni, sekli, tad daug kam užplaukus ant seklumos teko lipti ir pastumti baidarę. KP vėl tvyrojo sumaištis, yra KP Neryje, mūsų komanda nesistengė priplaukti prie pat KP, nes aplink jį buvo labai daug baidarių. Tad išlipome ant krantinės ir KP pasiekėme kojomis, tačiau ir čia teko laukti, kol visi sportinio pykčio kupini atsižymėdavo. Čia labai reikėjo kelių KP atžymų. Pavyko nesušlapti kojų, tai džiaugiausi, nes po Nykštietiško triatlono plaukimo baidarėmis buvau visas permirkęs ir bėgti mieste šlapiomis kojomis buvo kančia. Nesuprantu, kodėl jos taip sušlapo, šį kartą likau sausas, tad kitos rungtys turėjo teikti daugiau malonumo, nei bėgant šlapiom kojom. Išlipę į krantą pamiršome atsižymėti KP, teko grįžti, todėl praleidome gal 10 komandų į priekį. Klaida, ką padarysi.

3 rungtis: traversas per Nerį. Po plaukimo baidarėmis organizmas atrodo jau adaptavosi prie krūvių, teko šiek tiek pabėgti iki Žaliojo tilto, kur įrengta traverso rungtis, tačiau čia stojome į gan ilgą eilę. Po tiltu pavėsyje atsigaivinome. Laukimas kiek prailgo, laukėme gal pusvalandį, ar kiek mažiau. Dar incidentas su motoriniu laiveliu prailgino laukimo laiką: virvė skirta prisitraukti apraišus užkliuvo už variklio, laivelis sustojo, visi buvo nepatenkinti dėl vilkinimo. Trūko organizatorių veiksmų, nes situacija, kuris laikas atrodė nekontroliuojama. Traversuodami Nerį daugelis šlapo kojas ir ne tik. Mes būdami nedidelio svorio tikėjomės vandens nepasiekti. Nepasiekėme, bet dėl per mažo svorio nebuvo inercijos, tad prisitraukti teko rankomis, nors viską atrodo atlikome visai neblogai. Atsižymėjome KP ir nubėgome į varžybų centrą, kur keitėsi rungtis.

4 rungtis: orientavimasis mieste. Gan ilga,5 km rungtis mieste, palikome dviratininko šalmus dviračių aptvare, atsigėrėme gėrimų, užkandome energetinės žėlė ir patraukėme tolyn. Vilnius miestas pažįstamas, tad KP ilgai ieškoti nereikėjo. Karštis darė savo. KP susibūrimų jau nebuvo, matyt dalyviai išsisklaidė per visą trasą. Asmeniškai bėgimas sunkiausia rungtis, orientuotis miške įdomiau, nes ten orientuotis sunkiau, orientavimasis mieste reikalauja didesnio bėgimo greičio, kurio man trūksta. Bėgti su paprasta kuprine nėra patogu, nors galvojau, kad bus blogiau, ateityje visgi galvočiau apie hidropack‘ą. Taip pat patarimas organizatoriams: žemėlapyje buvo pažymėtos vietos pro kurios reikia patekti, pavyzdžiui, į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, tikrai ne visi tų vietų laikėsi ir patekdavo į ją per artimiausią įėjimą. Tas pats pasakytina ir apie dviračių orientavimąsi bei Konstitucijos prospekto kirtimą. Gal tokiose vietose verta dėti slaptus atsižymėjimo KP?

5 rungtis: orientavimasis dviračiais. Po gan ilgo bėgimo miesto gatvėmis, atbėgome į varžybų centrą. Čia užsidėjome šalmus, pirštines, pasiėmėme prožektorius – ciklopus. Minti dviračiu po bėgimo buvo lengviau. Dažnas rungčių keitimas iš tiesų palengvina varžybas, nes nėra monotonijos atliekant tuos pačius veiksmus. Kadangi neturėjome žemėlapių laikiklių ant dviračių, tai kėlė nepatogumo orientuojantis. Žemėlapį reikia laikyti rankoje, viena ranka vairuoti, o esant sudėtingesnei situacija, iš viso sustoti, žinoma taip gaištamas laikas. Tai patarimas ateičiai: turėti žemėlapio laikiklį. Taip pat kalnų dviratis plačiomis padangomis, žemesniu rėmu taip pat būtų privalumas prieš miesto ar turistinį dviratį.

6 rungis: orientavimasis bėgte + plaukimas. Po gan klaidaus orientavimosi dviračiais Karoliniškių miškeliuose sekė plaukimo per Nerį rungtis. Tiksliau persikėlimo per Nerį, nes buvo ištiesta virvė skersai upės. Nustebau, kad mums priėjus rungtį tebuvo viena gelbėjimosi liemenė, kiti dalyviai per upę kėlėsi be liemenių. Trasos prižiūrėtojai net nežiūrėjo ar visiems užtenka liemenių. Organizatoriams labiau turėtų rupėti dalyvių saugumas. Kai varžybos masinės, visas dėmesys turi būti skirtas saugumui. Neries srovė labai stipri, už virvės laikytis sunku. Niekas neprižiūri, kad vienu metu būtų ribojamas dalyvių einančių per upę kiekis. Žodžiu, po Anykščių triatlono įvykių nebuvo pasimokyta ir vandens rungties saugumui buvo skirta per mažai dėmesio. Pasakymas, kad net nepagalvotum, kad kažkas gali nutikti, kvepia aplaidumu. Juk vienas varžybų šūkių buvo: svarbiausia saugumas. Vandens rungtyje jo norėjosi daugiau. Antrą kartą kertant upę, trasos prižiūrėtojas griežčiau reguliavo dalyvių kiekį vienu metu einančių per upę. Tai gerai. Ko gero tokiose vietoje reikia statyti rimčiausius trasos prižiūrėtojus.

7 rungtis: požemiai. Kanalizacijos Lietaus vandens nutekamosios sistemos požemiais pavadinti nesinori, bet ne tai svarbiausia. Prie įėjimo nebuvo jokio prižiūrinčio žmogaus, vadinasi niekas neprižiūrėjo ar dalyviai turi žibintus, tikrai buvo tokių, kurie jų neturėjo. Tikrai įdomi patirtis einant kanalizacijos tuneliu, persikeliant iš vieno aukšto į kitą, viduje nedaugiau 9 laipsniai šilumos. Ant lubų formuojasi stalaktitai, žinoma vos 1 ar1,5 cm, bet vis tiek. Vanduo šlapias, vėsu. Ilgiau užtrukti tunelyje tikrai nesinorėtų. Vilnius Challnege Facebook puslapyje žmonės rašė, kad buvo pasiklydę, išlindo kažkur prie Narbuto gatvės, vadinasi organizatoriai per mažai dėmesio skyrė šiai rungčiai. Iš principo reikėtų bent kažkokio paprasto pasakymo, kad per tris aukštus pakilę išeisite į dienos šviesą. Ar bent schemos, kad būtų aišku kur ir kiek klaidžioti. Patirtis čia buvo tikrai smagi. Patiko.

8 rungtis: orientavimasis bėgte. Išlindus į dienos šviesą plūstelėjo dienos karštis, reikėjo prabėgti kelis šimtus metrų prie paliktų dviračių. Kadangi batai nepralaidūs vandeniui, tai klaksėjo kaip kad bėgčiau su botais. Bet šį kartą dėl nedidelių atstumų kojų tiek nepritryniau, kaip Anykščiuose.

9 rungtis: orientavimasis dviračiais. Vėl sėdome ant dviračių. Reikėjo surasti kelis KP Vingio parke bei Žvėryne. Varžybos ėjo į pabaigą. Vis žiūrėjau į laikrodį ar spėsime baigti iki kontrolinio laiko pabaigos, t.y. 18:00. Dar turėjome apie valandą. Į varžybų centrą mynėme kiek galėdami.

10 rungtis: virvių rungtis. Tai lipimo sienele rungtis. Po dviračių rungties grįžome į varžybų centrą. Nusimetėme šalmus, palikome dviračius, atsigėrėme. Šiek tiek pastovėję eilėje, smagiai sulipome sienele. Laukė paskutinė rungtis.

11 rungtis: orientavimasis mieste. Trumpa, finalinė rungtis. Reikėjo surasti 3 KP Katedros aikštės prieigose. Finišą pasiekėme laiku, dar likus šiek tiek mažiau nei pusvalandžiui iki kontrolinio laiko pabaigos. Viso trasoje užtrukome apie 325 minutes.

Reziumė: varžybos puikios, labai patiko. Sukaupta vertinga patirtis. Ateityje reikės dalyvauti ir vėl. Organizatoriai šaunuoliai, pasistengė iš peties, nors klaidų ir buvo, tačiau visi kaupia patirtį ir ateityje bus tik geriau.

Reklama

Komentarų: 6

  1. Tadai, ten ne kanalizacijos požemiai, o požeminės lietaus vandens nutekamosios sistemos 😉

  2. Na tuo metu visiems atrodė, kad kanalizacija 😉 ypač kai girdėdavome tarpais vis nubėgantį vandenį 😉

  3. Kanalizacijoje būtų toks kvapas, kad artėjant prie tunelio jau suprastum, o čia net viduje jokių probl. 🙂
    Greičiausiai čia išteka vanduo iš Žvėryno tvenkinių, o vandens nubėgimas su tarpais, greičiausiai vėjo gūsis nešantis tvenkinio vandenį link išbėgimo.

    Dėl grūsties prie punktų, mes startavome 5-10 min. po starto, tai prie pnktų neuvo jokiųprobl. ir liemenių buvo užtektinai 🙂

  4. Ieskojau kur cia pasiskaitineti apie sias varzybas, nes siemet ketinu pats dalyvauti.
    Tad tavo aprasymas detalus ir informatyvus, zodziu LIUKS, kad taip graziai ir smulkiai aprasei!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s