Kelionė po Čekiją automobiliu. Įžanga

Pakeliauti po Čekiją norėjau labai senai, tačiau tik šią vasarą tai pavyko įgyvendinti. Iš pradžių ketinome užsisakyti autobusinę kelionę iš kokio nors kelionių organizatoriaus, norėjosi ramiai pakeliauti, per daug nesukant galvos dėl kelionės detalių. Kita vertus, niekada nebuvome keliavę autobusu, tad norėjosi išbandyti ir tokį pasyvų kelionės būdą. Keliauti ketinome rugpjūčio antroje pusėje, tad prieš kelias savaites pradėjome domėtis kelionės galimybėmis. Kadangi į Čekiją keliausime pirmą kartą, tad mus domino kuo įvairesnis šalies pažinimas. Panagrinėjus kelionių į Čekiją pasiūlą išsiskyrė keli skirtingi kelionių tipai: Čekijos gamta, miestai, pilys. Praktiškai nei vienas pasiūlymas netenkino mūsų poreikio pažinti tiek gamtą, tiek miestus, tiek pilis. Norėjosi visko po truputį. Galų gale radome vieną tinkamą kelionės variantą, kuris apima tiek Čekijos sostinę Prahą, tiek gamtą, tiek pilis, tačiau pasidomėjus pasirodė, kad mums tinkamai datai nesusirenka grupė, o kita data jau pasibaigus atostogoms. Galvojome, kad teks rinktis prastesnį kelionės variantą, kuris nebūtų toks įdomus, tačiau vistiek Čekija. Kitas tokių autobusinių kelionių niunsas, trumpa kelionė: tik trys nakvynės, arba viso keturios kelionės dienos. Toks savotiškas fast foodas. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Pasirodo, kad ir kita autobusinė kelionė mums netinka dėl kelionės datos, kuri būtų patvirtinti kelios dienos prieš išvykstant, o tai reikštų, kad galime likti iš vis be kelionės.
Nusprendėme važiuoti automobiliu. Trumpas kelionės išlaidų paskaičiavimas parodė, kad važiuojant automobiliu net ir dviese, kelionė būtų pigesnė nei važiuojant dviese autobusu. Tai labai nudžiugino. Kitas nepalyginamas privalumas važiuojant automobiliu, tai nepriklausomybė nuo autobuso ir galimybė elgtis pagal savo norus kelionės metu.

Taigi trumpas kelionės plano reziumė:

 • Planuojamas kilometražas: 2500 km
 • Planuojamas dienų skaičius: 6-7
 • Planuojami aplankyti kelionės taškai: 11
 • Nakvynės: kempinguose
 • Keleivių skaičius: 2
 • Navigacija: nemokama Nokia OVI Maps navigacijos programa (vėliau teko pirkti Čekijos kelių atlasą, nes su juo lengviau ir greičiau orientuotis)

Lankytinus objektus rinkomės iš kelionių organizatorių puslapių, tad praktiškai sudėjome viską, kas tuo metu buvo siūloma:

 1. Adršpašské Skály – kalnų gamtos rezervatas
  1. Nakvynė Bučnice kempinge
 2. Pec Pod Sněžkou – aukščiausias Čekijos kalnas
  1. 3 galimos nakvynės vietos
 3. Prachovské Skály (Český Ráj)
  1. Sedmihorky kempingas
 4. Hrad Trosky
 5. Zámek Sychrov
 6. Liberec
  1. Nakvynė Letna gatvėje
 7. Pravčická Brána (Čekiškoji Šveicarija) – didžiausia smiltainio uola Europoje
  1. Nakvynė Česká brána
 8. Mělník
 9. Praha
 10. Karlstein (Karlštejn) Castle – galinga pilis
 11. Kutná Hora – sidabro kasyklų miestas; Visų Šventųjų kapinių koplyčia, kurios interjere panaudoti žmonių kaulai.

Verta paminėti, kad šie objektai apima šiaurinę Čekiją (Šiaurės Bohemijos regioną), tad norintiems aplankyti kitas šalies vietas, reikėtų paieškoti kitų objektų. Neplanavome tikslios kelionės trukmės, tai irgi keliavimo patiems privalumas, kaip ir objektai yra labiau rekomendacinio pobūdžio. Kelionės metu suplanuoti dalykai koreguojasi, tačiau gerai turėti bent kažkokias gaires.

Pateikiu planuotų atstumų ir vairavimo trukmės lentelę:

MKPL6AoG_vNCA0iiwQTy0p3SVWf9iNyDi7JSeZL7GKnxA1Q8Mfh0tzJMllsN4CoiKLg2U2x6iDQqfWSOA-oAd9LsY0kBtTkAX-IWk3AjviZI-3xycA

Kaip matote, pagrindinis kilometražas yra kelionė iki Čekijos, pačioje Čekijoje apie 500-600 km. Pasakysiu iš karto, kad kelionės trukmės Čekijoje labai stipriai koregavosi. 50 km atstumą reikėdavo važiuoti beveik dvi valandas dėl serpantinų ir kalnuotų bei tankiai apgyvendintų vietovių. Kelionės atstumas taip pat koregavosi. Viso buvo nuvažiuota 2800 km vietoje planuotų 2500 km.
Į Čekiją išvykome apie 2 valandą nakties, tam, kad vakare atvyktume į kempingą ir galėtume pailsėti po ilgos kelionės. Čekiją palikome gerokai po pietų, tad didžioji kelionės trukmė buvo nakties metu, kas buvo gerokai sunkiau, kelionė truko apie 20 val. su nedideliais pailsėjimais ir vienu 1,5 val. pamiegojimu Lenkijoje.

Kituose įrašuose aprašysiu kiekvieną kelionės dieną, kokius objektus aplankėme, kokiuose kempinguose nakvojome. Būtinai reikės atskiro pasakojimo apie gyvenimą kempinguose. Bus daugiau.

Kitos kelionės dienos aprašytos čia:

 1. Pirma kelionės diena
 2. Antra kelionės diena
 3. Trečia kelionės diena
 4. Ketvirta kelionės diena
 5. Penkta kelionės diena
Reklama

2 Comments

 1. Oi laukiu nesulaukiu tęsinio. Planuoju pavasari kelionę motociklu. Dabar renku informacija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s