Elbrus 2010 / Liepos 5 d., trečioji kelionės diena / kelionės dienoraštis

Miegoti traukinyje buvo visai gera, nes sumažėjo dienos karštis ir tapo vėsiau. Kadangi visos sienos jau pravažiuotos, tad naktį pavyko gerai išsimiegoti. Rytas prasidėjo tingiai. Visi iš lėto kėlėsi, tvarkėsi daiktus, kiek įmanoma atliko higienos reikalus. Praustis traukinyje sudėtinga, tad įmanomos tik pačios bendriausios higienos ceremonijos.

Į Kislovodską atvykome dar prieš pietus. Čia laukė įvairios popierinės procedūros: vizos registracija, valiutos keitimas, autobusiuko užsakymas. Dar prieš atvykstant į Kislovodską mūsų vagonas ištuštėjo ir jame liko tik mūsų grupė. Tad laisvai susidėjome daiktus į kuprines, kurie buvo pasklidę po visą gyvenamą plotą traukinyje. Stiuardesė nebuvo labai patenkinta tuo, galbūt dėl to, kad nepriėmėme jos siūlomos lino staltiesės ir kitų lino gaminių. Norėjo mums parduoti, kaip baltarusiškus suvenyrus. Atsisakėme, motyvuodami tuo, jog papildomas svoris į kalnus nėra reikalingas. Pagaliau traukinys sustojo ir mes išlipome Kislovodsk stotyje.

Sutarėme, kad grupėmis budėsime prie kuprinių, kiti galės pasigrožėti miestu. Su Algiu nuėjau registruoti vizų, kiti ieškoti banko ir išsikeisti rusiškus rublius. Kelionių agentūra, rasta dar Lietuvoje padėjo užregistruoti vizas (atvykus į Rusiją per 3 dienas reikia užregistruoti vizas, kitu atveju gresia baudos) ir parūpino autobusiuką, kuris mus nuveš prie Elbrus papėdės, Terskolą. Vėliau paaiškėjo, kad už agentūros autobusiuką gerokai permokėjome: į priekį jis mums kainavo 1300 Lt, o grįžtant radome autobusiuką už 800 Lt. Atlikę registracijas, iškeitę valiutą, spėjome suvalgyti ledų ir leidomės į 3 valandų kelionę į Terskolą, paskutinę gyvenvietę prie Elbruso.

Kelyje stebino laisvai po kelią vaikščiojančios karvės, vairuotojai jas apvažiuoja, kaip kliūtis. Pagalvojau, kad čia karvės gerbiamos kaip Indijoje. Jų niekas neriša, kaip mums Lietuvoje įprasta, čia karvės pačios pareina į namus, kada jaučia, jog reikia būti pamelžtai.

Kelyje neapsiejome be nuotykių. Važiuojant stebino milicininkai su AK-47, ir vienas iš jų sustabdė. Teko susimokėti baudą už keleivių važiavimą be diržų, vairuotojas pasakė, kad milicininkas prašo duoti 1000 rublių, vėliau paaiškėjo, kad oficiali bauda už važiavimą be diržų yra tik 300 rublių. Kad ir kaip bebūtų duoklę sumokėjome. Vairuotojas tai pavadino kelio mokesčiu ir neva daugiau mūsų liesti neturėtų. Atviras reketas, bet ginčytis daug negali. Neveltui miliciją vietiniai paniekinamai vadina “мусара”.

Pakeliui sustojome prie Narzan šaltinio. Visi godžiai gėrėme. Vanduo labai skanus, sūrus ir net turi šiek tiek angliarūgštės. Prisipildėme vandens taras.
Netrukus pasiekėme Terskol. Buvo jau gerokai po 6 valandų vakaro, turgaus aikštė tuščia, keltuvų darbo valandos pasibaigusios. Algis nuėjo ieškoti vietinių darbuotojų, o mes išsikrovę daiktus lūkuriavome. Priešais save matėme didelį kalną ir aukštai aukštai keltuvų stotį Krugozor. Manau visi pagalvojo, kad reikės dėtis kuprines ir kilti į kalną. Aš išsiėmiau kalnų batus ir pradėjau juos autis. Kiti pasėkė mano pavyzdžiu. Iš tolo pamatėme Algį mojant ranka, kvietė visus pas save. Greitai to nepavyko padaryti, nes kuprinės buvo prasegtos, daiktai išimti. Užtrukome. Paskui gavome pylos, nes nebuvo komandos autis kalnų batus. Pasirodo, kelionės vadovas, Algis su vietiniais keltuvų darbuotojais sutarė, kad mus nelegaliai pakels iki Krugozor stoties, jau po darbo valandų, nors ir permokėjome palyginus su oficialiais pakėlimo įkainiais, tačiau gavome nakvynę pačioje Staryj Krugozor stotyje, esančioje 2900 metrų aukšyje. Nuo Terskolo, esančio 2000 m aukštyje, pakilome beveik 1 km, bet visi jautėsi gerai.

Vaizdai buvo nuostabūs, tačiau jais ilgai nesigrožėjome, nes temo, pavakarieniavome ir sugulėme miegoti. Pradėjo žaibuoti, lyti. Kai kam miegą trukdė prakiuręs stoties stogas, tad varvantis vanduo privertė pakeisti miegojimo vietą. Jeigu būtų reikėję miegoti lauke, palapinėse, nuotaikos nebūtų tokios geros. Už tai, kad miegojome šiltai, po stogu turime dėkoti Algiui.

Bus daugiau.

Nuotraukoje matosi Terskol miestelis ir Baksan upės slėnis.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s