Velykų lobis

20 Tacma фн-64 juostelių, 2 Tacma фн-125, 2 Tacma фн-250, 3 Свема Фото 100 juostelės, viso 25 foto juostos pasibaigusios galioti 1997 metais. Vieną Svemą 100 jau išryškinau, fotografavau kaip 75 ISO juostą, visgi reikėtų fotografuoti kaip ISO 50. Ryškinau kaip nurodyta ant pakuotės 7 min. Fomadon LQN 10+1 tirpale. Tiesa, kadangi Svemą ryškinau tame pačiame ryškale antrą kartą, t.y. prieš tai ryškinau Ilford Pan 400 juostą, tai Svemos ryškinimo laikas buvo 10 min. t.y. 1,5X daugiau nei reikia jei ryškinčiau kaip pirmą juostą. Rezultatus pateiksiu vėliau. Per tiek gulėjimo laiko, juostos labai susisuko.

Taip pat gavau dovanų porą rusiškų knygų apie fotografiją.

P.S.: Fomadon LQN ryškale juostas galima ryškinti kelis kartus. Tame pačiame ryškale ryškinu po dvi juostas.

Reklama

2 Comments

  1. gerulis lobis 🙂

    o ryškinimo laiką visada prailgini kai ryškini nebe pirmą juostą tam pačiam ryškale? su fotopopierium galioja šita taisyklė?

  2. Visada prailginu pagal gamintojo nurodymus, priklausomai nuo juostos jautrumo arba 1,7x jei ISO 400, arba 1,5x jei ISO 100. Tas pats galioja jei tirpalas yra 14+1 ar 10+1. Svarbu, jei tirpalas yra 14+1, t.y. daugiau atskiestas, tai gamintojas antrą kartą ryškinti tame pačiame ryškale jau nerekomenduoja (Ryškalas Fomadon LQN). Bet manau, kad bendra nykščio taisyklė galėtų būti tokia, kad bet kokią juostą antrą kartą galima ryškinti tame pačiame ryškale, prailginus ryškinimo laiką 1,6x, jei ryškalas yra pakankamai stiprios koncentracijos. Su fotopopieriumi nežinau, reikėtų arba testuoti, arba eksperimentuoti. Dar nepriėjo rankos iki to. Nors nesu girdėjęs apie tai. Kita vertus antrą juostą ryškinu iš karto, t.y. laiko intervalas max 30 min. Vėliau ryškalas darosi neveiksmingas. Su fotopopieriumi yra kitaip, ryškalas skirtas tam tikram kiekiui lapų ir viskas. Antro ryškinimo sąvokos kaip ir nelieka 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s