Žinių radijas ir podcast galimybė

Likau labai nuliūdęs, kad Žinių radijas panaikino laidų podcast galimybę, tad nusprendžiau susisiekti su Žinių radiju ir pasidomėti, kodėl priimtas toks sprendimas. Pateikiu susirašinėjimą su Žinių radiju (kalba netaisyta). Gaila, tačiau viską lemia noras pritraukti kuo daugiau lankytojų į interneto svetainę, atsisakant patogumo vartotojui. Toks atsakymas priminę kriause.com atsakymą prieš kelis metus, kai jie teigė, kad RSS neįdiegia, nes nenori prarasti lankytojų…

Taigi susirašinėjimas ir sprendimo priežastys:

T: Laba diena, Žinių radiją klausydavau per podcastus, atnaujinus ziniur.lt svetainę tai padaryti tapo kėblu dėl įvairių klaidų bandant užsiprenumeruoti tiek per iTunes, tiek mobiliuoju telefonu. Labai gaila. Pageidaučiau vieno adreso visoms radijo transliacijoms prenumeruoti, arba aiškesnių nustatymų, jeigu bus palikta naujoji tvarka 😉 Ačiū. Sėkmės.

ŽR: Sveiki, kuriant nauja puslapi buvo nuspresta nebelesti vartotojams atsisiuntineti garsines medzhiagos, – ja bus galima perklasyti tik puslapyje esanchio grotuvo pagalba.

T:Ačiū už atsakymą. Gaila. Iš tiesų tai žingsnis atgal. Audio-on-demand yra paklausus dalykas pasaulyje, tai galima spręsti iš BBC tendencijų.

ŽR: Deja, toks yra valdybos sprendimas, bandant pritraukti vartotojus dazhniau lankytis puslapyje, o ne vien siustis audio medzhiaga.

T: Suprantu. Bet toks sprendimas nėra tinkamas. Lankytojus pritraukti galima kitaip, pateikiant tekstinį turinį. Manau, kad žmonės laidas siųsdavo, kad klausytų ne kompiuteriu, o mp3 ausinuku. Bet kuriuo atveju sprendimas nuliūdino, nes neturiu prabangos sėdėti ir klausyti laidų kompiuteriu. Kai didėja žmonių mobilumas, o visas pasaulis tik ir kalba apie mobiliąsias technologijas, toks sprendimas riboti lankytojų veiksmų laisvę, nėra toliaregiškas. Ar yra galimybė gauti atsakingų žmonių el. pašto adresus? Išdėstyčiau savo mintis jiems.

ŽR: Susisiekti su atsakingais zhmonemis galima per puslapyje esanchia forma. tachiau sprendimas yra priimtas, audio medzhiaga nebebus atiduodama parsisiuntimui, tai daugiau autoriniu teisiu klausimas. Tekstine informacija ir toliau bus galima matyti RSS pagalba.

T: Laiškas keliems ŽR žurnalistams:
Laba diena, atsinaujinus ziniur.lt interneto svetainei, labai nustebau, kad buvo panaikinta galimybė prenumeruoti podcast’us. Žinių radiją klausiau tik tokiu būdu. Dabar priimtas sprendimas siekiant pritraukti lankytojus į svetainę stebina ir yra neteisingas. Lankytojus pritraukti galima kitokiais būdais. Visada maniau, kad patogumas vartotojui turėtų būti labai svarbus dalykas, ypač tada kai radijas išgyvena ne geriausius laikus. Mobilumo laikais noras riboti vartotojų laisvę apribojant galimybes klausyti radijo stoties yra sunkiai suprantamas. Juk garso įrašus žmonės klausydavo ne tik kompiuterio pagalba, bet ir ausinuko, dabar tokios galimybės nelieka, o tai liūdina, nes einama ne pirmyn, o atgal.

Gaila, bet panašu, kad ateityje neturėsiu galimybės klausyti pamėgtų Žinių radijo laidų. Pagarbiai.

VŽ: Laba diena, Dekui uz Jusu atsiliepima. Priimdami toki sprendima turėjome savo motyvu ir savu paskaičiavimu. Siuo metu sulaukiame ivairiu atsiliepimu apie si musu sprendima. Kol kas renkame atsiliepimus renkame – tolesnis musu sprendimas ir veiksmai priklausys kritines atsiliepimu mases. Pagarbiai.

Tikiuosi, kad susirinks reikiama masė ir Žinių radijo podcastų bus galima klausyti vėl. Kviečiu visus parašyti po laišką kitą dėl podcastų čia http://ziniur.lt/administracija, galima susisiekti su kiekvienu Žinių radijo darbuotoju asmeniškai. Sėkmės.

11 Comments

 1. Žinių radijas .. geras radijas

  bet tai verslininko “vaikas“, kuriam (kiek pamenu) pats savininkas netingi kartais paskaityti pamokslus “vergams auklėti“.

  Patarčiau atsargiau vertinti šios radijo stoties skleidžiamą informaciją bei suvokti kaip yra orientuojamos laidos.

  Pamenu, aš jiems ten “įgrūdau“ pasiūlymą prie komentarų pridėti ką nors, ribojančio balsuoti jau balsavusiems (skaičius įvedė 🙂 Tad, savininkas ten Rakauskas ar Rutkauskas išsikalinėja.

  Stoties “redaktorė“ bijo, jeigu kas nors sugeba pasiūlymus pateikti “aplink subordinacijos schemą“ – kitaip sakant, rašai ne tiem. Rašyk jų vadovui, tada turėsi objektyvų atsakymą, o ne “laikinai dirbančių žmonių“.

  Asmeniškai nustojau klausytis šios stoties, nes “pagavau kampą“ kokiu keliu “Senukų“ savininkas kreipia žmonių mąstymą.

 2. Na žinių radijo klausiau tik kelių laidų: avilys, prie pietų stalo, mano sveikata, IT naujienos ir dar gal vieną kitą. Trumpai tariant: pokalbius su įvairiais įdomiais žmonėmis.

  O dėl Žinių radijo ir Senukų vado esu susidaręs panašią nuomonę. Bet būtų visai įdomu, jei labiau detalizuotum ir be užuolankų tuos kampus įvardintum 😉

  Beje, atrodo radau naują įdomų blog’ą 😉

 3. Nors neklausau ŽR, bet toks sprendimas, manau, tikrai netinkamas. Nuėjau į jų puslapį ir nepamačiau nieko tokio, dėl ko vartotojas ten turėtų užsukti (reklamos). Todėl nesuprantu, kodėl reikėjo tuos “podcast’us“ panaikinti.

 4. Vartotojai jiems reikalingi, kad galėtų pardavinėti reklamą ziniur.lt, kitaip be vartotojų niekas reklamos pas juos nepirks. Bet ir lankytis puslapyje nelabai yra dėl ko. Vartotojų mobilumas tik auga, o noras apriboti vartotojų mobilumą, neturėtų privesti prie gero.
  Va čia ir visa bėda, kad trumpalaikė nauda keliama prieš ilgalaikius tikslus.

 5. Na, vargo vakarienė su ta radijo stotimi. Tą norėjau pasakyti.

  Mano nuomone ten “vergvaldys“ kontroliuoja “vergus“ 🙂 Jokios laisvės ar demokratijos nesijaučia, labiau juntami manipuliaciniai veiksmai pasinaudojat Lietuvos nelaimėmis moksle, sveikatoje, politikoje ir kitur.

  Galiausiai, malonu klausytis .. didelių statybos specialistų su rekomendacijomis apsipirkti “kokybiškų“ medžiagų “turguje“ (Senukai) 🙂

 6. O tikra tiesa, kai kurios Žinių radijo laidos yra radijinis TV shopo variantas 😉 nuo laidų apie sveikatą iki kaip “teisingai“ pasirinkti medžiagas namo statybai 😉 kita vertus galima atsirinkti, ką klausyti, tą ir dariau iki šiol. Bet kaip sakant vienas vinukas po kito į karstą ir baigta.

 7. as taip pat nusiunciau jiems panasaus turinio laiska, bet atsakymo kol kas negavau. Megau klausytis ZR be ikyriu [stipriai pagarsintu] reklamu; per radija nemalonaus balso mergina kas 15min reklamuoja vaistus ir kitas nesamones.Pagarba siam radijui smuko paskutiniu metu

 8. Taip, as taip pat jiems rasiau, stai susirasinejimas:

  As: Sveiki, jau trys dienos kaip neveikia jusu podcast paslauga, norejome pasidometi, kada vel galesime klausytis jusu radijo?

  ZR: Laba diena, p. Tomai, sios funkcijos atnaujintoje musu svetaineje nebeliko.
  Laidu klausykites paciame tinklapyje.

  As: Sveiki, dar karta,
  na naujienos labai liudnos, kadangi galimybes klausyti paciame tinklapyje neturime. Kalbu tolimuju reisu vairuotoju vardu, asmeniskai ziniu radijo klausiausi nuo jo isikurimo, o dabar belieka atsisveikinti, nes nuolatinio interneto rysio sunkvezimyje nera, aciu Dievui Lietuvos radijas dar podcast paslaugos nepanaikino, tai lieka nors tai
  O zinote keista, juk patys turetumete buti suinteresuoti, kad jusu klausytoju skaicius didetu, o ne mazetu, o dabar patys juos atstumiate. Musu vairuotoju tokiu budu klausanciu yra simtai, jei ne tukstanciai, bent as pazistu kelias desimtis vyru “ipodu“ prisipirkusiu, kad galetu savaites ar keliu eteri nusisiurbt, ir reise klausyt, o kur dar desimtys tukstanciu emigrantu?
  Zinoma, mano balsas i dangu nenueis, bet jei kada svarstysite apie galimybe atnaujinti rss podcast paslauga, pagalvokite apie mus, juo labiau, kad tokios galimybes teikimas tikriausiai nieko nekainuoja (pataisykite jei klystu).
  Sekmes

  ZR: Laba diena,

  Aciu uz Jusu atsiliepima. Nuimdami Podcast paslauga, turėjome savu motyvu. Del to sulaukiame ir teigiamu, ir neigiamu atsiliepimu. Ivertinsime kritine atsiliepimu mase, tuomet nuspresime, ka toliau daryti.
  Pagarbiai,
  Laima Abromaityte,
  Ziniu radijo vadove-vyr.redaktore

 9. Puiku, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kurie rašo laiškus į ŽR. Gal susiprotės ir nedarys tokių klaidų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s