Lietuva neturi draugų?

Sprendžiant pagal tai, kokios šalys balsavo už Lietuvą, galima sakyti, jog Lietuva neturi draugų. Juk ne kartą teko girdėti sakant, kad Eurovizijoje balsuojama už kaimynines šalis, už tas šalis, kuriomis yra žavimasi. Jeigu tai tiesa, tai tuomet tokia išvada visai ne iš piršto laužta. Ko gero Lietuvos įvaizdžio kūrėjams, tai turėtų duoti peno apmąstymams. Lietuva Europos kontekste yra autsaiderė, lengvai įtakojama išorinių veiksnių. Tokia situacija yra normali. Kažin ar gali būti kitaip. Svarbu, kaip jaučiamės mes.
Visada įdomu, ką apie Lietuvą galvoja kiti. Pavyzdžiui, kelionės Latvijoje metu, girtas latvis, gegužės pirmosios proga mus išvadino Europos žydais. Tai buvo negirdėta ir nauja. Kai įsigilini, tai visai įdomu, juk jis galbūt pasakė tai, ką apie Lietuvą galvoja ir daugiau žmonių. Stereotipiškai žydų tautos įvaizdis naudojamas, kai norima pasakyti, ką nors bloga. Man asmeniškai taip nėra. Atvirkščiai, tai įdomi tauta, iš kurios reikėtų pasimokyti.

Čia tebuvo tik keletas minčių ir daugiau nieko.

Reklama

6 Comments

 1. Užtaikiau vakar ant Eurovizijos,
  ir mūsų atlikėjas pasirodė labai melodingas
  (kaip ir dar porą tų, kur dainavimą nepaversdavo cirku).

  Visiškai sutinku, kad Eurovizijos rezultatai
  yra vienas iš šalies įvaizdžio nebuvimo simptomų, bet
  ar padarys išvadas tie, kas išmetė pinigus “drąsių lietuvių“ kampanijai arba nykiam logotipui…

  Pėdsakas

 2. taip, tereikia stebėti aplinką ir nereikės jokių kvailų iš piršto laužtų strategijų, bet klausimas lieka atviras…

 3. Bet tai, kad mes ir nedraugaujam su niekuo. Broliukai latviai matyt ir tai iš inercijos davė. Tačiau kada mūsų politikai yra susitikę su pvz. su Estijos ir Latvijos politikais, Čekijos, Kroatijos, etc.? Nes kur kas dažniau skraido į Gruziją ir Afganistaną.. Čia ir įvaizdžio specialistams per nagus, ir užsienio politikos kūrėjams.

 4. Kokie ten draugai ar kaimynai? Juk mes, nors esame Europos centre, bet nuo visų izuoliuoti. Lėktuvais nepasiekiami (subankrotino nacionalines oro linijas), o dar sužinojau, kad nebėra net traukinių, vežančių į Rygą ir Taliną.
  Tad mus baigia užmiršti visi – ir kaimynai, ir emigracija. Ir ne tik per Euroviziją, greit apskritai niekas nieko apie Lietuvą nebežinos.

 5. su traukiniais tai senai tokia situacija, o į Taliną niekada ir nebuvo tiesioginių, Estijoje traukiniai iš viso sudėtingoje padėtyje, visi vietiniai arba veža tik į Rusiją 😉 Dėl nacionalinių avialinijų tikrai gėdinga padėtis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s