Žemės gyventojai

Kokias asociacijas sukelia žodžių junginys “žemės gyventojai“? Žmonės? O kaip gyvūnai? Dažnai apie juos pamirštam, arba prisimenam, kai išalkstam, arba pasiilgstam pramogų…

Kad gyvūnai žmogui yra maisto, aprangos ir pramogų šaltinis žino visi. Tačiau retas susimąsto, kokia kaina. Aš irgi nesusimąstydavau, kol nepažiūrėjau filmo apie tai.

Kartais reikia spyrio į užpakalį, kad pradėtum galvoti. Juk dažno žmogaus aplinkoje “vaikšto“ tokia jautri, nekasdienė, spaudoje ar kitose masinėse informavimo priemonėse neafišuojama informacija. Ją reikia pasiimti. Ir vertinti. Tokie filmai, kaip Zeitgeist, Korporacija ir daugelis kitų (pavyzdžiui, 10 filmų iš veganas.wordpress.com) priverčia atverti akis, pradedi įsiklausyti, galvoti, o kaip yra iš tiesų.

Truputi nukrypsiu į šoną, tačiau tai susiję, postmodernaus pasaulio bruožas teigti apie tai, kad kiek kalbančių pusių, tiek tiesų jau pradeda kelti įtarimą apie tokių teiginių prasmę. Remiantis tokiomis prielaidomis, lengva manipuliuoti žmonėmis. O taip ir yra daroma.

Apie Earthlings filmą pirmą kartą perskaičiau homosanitus.lt svetainėje. Tai ko gero stipriausias filmas apie mūsų kasdienybę: maistas, apranga. Gyvūnų išnaudojimas ir pavergimas. Jį reikia pamatyti.

Sakysite, pasaulyje yra kur kas svarbesnių dalykų, nei gyvūnai ir jų teisės? Juk pažeidžiamos žmogaus teisės ir t.t… Po šio filmo, kovojančių už gyvūnų teises teiginiai man nušvito visai kitoje šviesoje. Levo Tolstojaus frazė “as long as there are slaughter houses, there will be battle fields“ puikiai viską perteikia. Reikia pradėti nuo fundamentalių dalykų. Ir tik tada, kai pamatai tvirti, galima pereiti prie tolimesnių dalykų, tik tada tarpžmogiški santykiai bus normalūs: be agresijos, be neapykantos kitataučiams, kitokios rasės, kūno spalvos, ar galiausiai, žmonėms iš kito rajono…

Reklama

9 Comments

  1. nesu tikras 😉 nesu toks stiprus, kad galėčiau atsisakyti mėsos. Gal bus laikas, kai nebejausiu poreikio tokiam maistui, bet dabar organizmui to reikia.

  2. nebejausi poreikio, ar pripratimo? Atprantama per kokį mėnesį – du 🙂

  3. gali būti 😉 tiesiog nenoriu nieko dirbtinai daryti, ateis laikas, galbūt ir atsisakysiu, kaip kažkada senai atsisakiau rūkymo, tiesiog nebenorėjau to daryti ir mečiau, džiaugiuosi, kas žino, gal bus tas pats ir su mėsa 😉

  4. Dar pries ziuredama si filma, tris savaites nevalgiau mesos. Po sio filmo tik dar labiau ja pasislykstejau, nebenoriu net i ta puse paziureti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s