Pinhole #4

Kaip pasidaryti pinhole? Paprastai. Užtrukau keletą dienų. O savaitgalį gerai padirbėjau ir pabaigiau. Kaip ir rašiau ankščiau, daugiausiai reikėjo pagalvoti dėl juostos persukimo. Sunkus etapas buvo. Iš pradžių galvojau apie dvi rankenėles, bet sunkiai sekėsi rasti tinkamų medžiagų ir šiaip sunkiai galvojosi. Čia noriu pasakyti, kad principas buvo aiškus, labiau stabdė tinkamų medžiagų nebūvimas. Tačiau radau puikų sprendimą. Nusprendžiau daryti tik vieną rankenėlę, t.y. tik juostos persukimui pirmyn. Atgal reikės persukti tamsiame kambaryje (vonia ir pan.), tokiems darbams dar naudojamas šviesai nepralaidus maišelis, bet gal pradžiai užteks vonios. Persukimą pasidariau iš pieštuko ir dviejų neaiškios paskirties detalių, kurias tiesiog radau namie.

Padaryti skyles rankenėlei ir pinhole akutei balzoje buvo kur kas lengviau nei maniau. Gerai, kad pasirinkau balza, o ne fanerą, su ja būtų sunkiau apdoroti medį. Naudojau skirtingų matmenų grąžtus, pirma mažesnio skersmens, paskui didinau. Gręžiau rankomis, grąžtą sukiodamas tarp pirštų, galbūt buvo galima naudoti drėlę, tačiau balza tokia trapi, tad pabijojau ją sugadinti.

Medieną padengiau juodais akriliniais aerozoliniais dažais. Dabar ji visiškai nepralaidi šviesai. Pralaidumą šviesai mažina ir izoliacinė medžiagą, kuria išklojau juostos kasečių vietas.

Tiesa, labai įdomi gudrybė, kurią pasiūlė mano bendradarbis. Tam, kad sumažinti juostos apšvitinimo galimybę, juosta bus sukama ne ant špūlės, kaip paprastai būna, tačiau į juostos kasetę, kurios špūlė yra apversta aukštyn kojomis. Atidaryti juostos kasetę galima visai nesunkiai, nors viename fotolabe, kai ėjau prašyti tuščių juostos kasečių, man sakė, kad oi bus labai sunku kone neįmanoma. Bet žirklių pagalba tai padaryti visai nesudėtinga. Dar vienas naudingas dalykas apvertus špūlė apversti ir juostos likutį. Adatos pagalba galima ištraukti iš špūlės dantukų, tada juosta gražiau guls aplink špūlę.

Pinhole nugaros durelės jautriausia dalis šviesos pralaidumo atžvilgiu. Tad tik išryškinus juostą bus aišku ar sandarumas pakankamas.

Išlaikymo sklandis gavosi gan gremėzdiška. Eina per visą kameros ilgį, tuo pačiu yra kaip apsauga nuo juostos apšvietimo iš priekio.

Dabar belieka įdėti juostelę ir tikėtis, kad rezultatai nenuvils.

pinhole priekis

pinhole priekis

pinhole galas

pinhole galas

Techninė dalis:

Židinio nuotolis 25 mm
Skylutės diametras 0,2 mm
f skaičius 125
Kadras 60×24 mm
Žiūrėjimo kampas 104o

Reklama

6 Comments

  1. manau smagiai fotkinsis. tik dėl persukimo abejoju kažikaip. bet sėkmės 🙂 rezultatų laukiam 🙂

  2. O kodėl persukimas sukėlė abejonių? 😉 dėl pralaidumo šviesai? Ten pakankamai sandaru, bet to juk juosta vyniosis į kasetę. Labiau pergyvenu dėl galinės sienelės, nors ją prispaudžiu dviem storom gumos juostom, tačiau vistiek neramu 😉

  3. Ta kūrybiška siela, mano bendradarbis 😉 nerealus foto entuziastas. Tiesa ir aš galvojau pinholą daryti iš seno fotoaparato, tokios įdėjos dar neatmečiau, bet pirma reikia sulaukti rezultatų, kas gavosi su dabar darytu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s