Pinhole #1

Sugalvojau pasigaminti pinhole foto kamerą. Kurį laiką rinkau informaciją, kas ir kaip: nuo skylutės dydžio iki kaip pasigaminti juostos persukimą. Pradėjau nuo skylutės, nes nuo jos priklausys, koks bus židinio nuotolis, o tai įtakos ir pačią konstrukciją. Pinhole gamybai labai padeda PinholeDesigner – maža programėlė, padedanti apskaičiuoti pinhole priklausoymbę nuo židinio nuotolio ir atvirkščiai. Taip pat ir daugiau naudingų dalykų, tokių, kaip ekspozicijos išlaikymo lentelė.

Skylutei pasidaryti naudojau alaus skardinės skardą / folgą, 800 ir 2000 grūdėtumo švitrinį popierių ir pačią smailiausią adatą, kokią radau namie. Adatą reikia įsmeigti į kokį nors kietą daiktą, kad patogiau būtų laikyti ir daryti skylutę, pvz., pieštuką su trintuku.

Skardinės dažus reikia nušlifuoti pirma 800, o paskui 2000 grūdėtumo popieriumi. Kai paviršius bus lygus, galima mėginti pradurti skylutę. Siūlau pirma pasimėginti, kaip sminga, kiek reikia jėgos ir t.t. ir tik tada imtis gręžimo adata. Spausti reikia nedaug, pamažu sukiojant. Kai gavosi skylutė, dar kartą viską nušlifuoti 2000 popieriumi, kad skylutės kraštai būtų lygūs.

Skylutės diametrą matavau naudodamas skenerį ir fotošopą. Skanavau 2400 dpi rėžimu ir priartinus iki patogaus dydžio, pamatavau. Gavau 0,2 mm diametro skylutę. Aišku, galėtu būti gražesnė, matyt reikės dar pašlifuoti.

pinhole

pinhole 0,2 mm

Kitas etapas: pačios konstrukcijos gamybą. Darysiu medinę kamerą ir balzos. Popierinė butų pernelyg silpna. Nors mačiau ir tikrai tvirtą konstrukciją. Galvoju apie 25-30 mm židinio nuotolį.

Reklama

6 Comments

  1. Dar nemažai liko padaryti, nors žmonės per vieną vakarą pasigamina, man laiko reikės daugiau 😉 dar suku galvą, kaip pasidaryti juostos persukimą.

  2. sveiki, gal galit atsiusti bet kokios informacijos lietuviu kalba apie sia fotografija? (inarauze@gmail.com)
    labai dekui 🙂

  3. Labas, Ina, labai gaila, bet tokio resurso lietuvių kalba neturiu. Iš tiesų ir anglų kalba neturiu. Viskas gan paprasta. Kaip pasidaryti pinhole rasi ne tik pas mane, bet ir kitur internete. Imk ir daryk 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s