Kompiuteriniai virusai ir kaip apsisaugoti

Kompiuteriniai virusai

Apsauga nuo virusų ir apskritai kompiuterio apsauga reikia rūpintis iš anksto, todėl tam tikras išankstinis paranojos kiekis yra gerai. Pasidalinsiu keliomis antivirus free dowload tipo programomis, kurios padarys gyvenimą susirgus lengvesnį. Aš naudojuosi nemokama antivirusine programa Avast ir esu visiškai patenkintas, jos pilnai pakanka, tačiau kartais apima paranoja, kad kažkas negerai, tada praskanuoju kompiuterį nemokama antivirus programa žemiau iš sąrašo. Svarbu tai, kad kompiuterio apsauga turi būti kompleksinis dalykas: dėl firewall naudojimo nekomentuosiu, nes anot IT profesionalų būtent firewall ir gali būti Jūsų PC saugumo spraga. Kad apsauga nuo virusų būtų stipresnė, rekomenduoju naudoti specialius interneto naršyklių įskiepius. Taigi apsaugos priemonės:

 1. McAfee Avert Stinger – greita užkrėstų failų paieška.
 2. McAfee SiteAdvisor – Firefox įskiepis, kuris google paieškos rezultatuose parodo ar puslapis yra pavojingas. Rezultatų pateikimas gali šiek tiek strigti, bet palyginus su tuo, kokią naudingą informaciją jis suteikia, tai tėra mažmožis.
 3. Dr.Web CureIt – greita užkrėstų failų paieška.
 4. Dr.Web antivirus link checker – Firefox naršyklės įskiepis. Dešinio pelės mygtuko meniu atsiranda galimybė skanuoti nukreipimo nuorodą. Pravartu skanuoti prieš siunčiantis failą į kompiuterį.
 5. ESET SysInspector – programa parodo rizikingus ir galimai užkrėstus failus.
 6. ESET free virus remover – jei radote virusą, trojaną, ESET siūlo daugybė įrankių jiems išnaikinti.

Tai tikrai nėra visos priemonės virusams naikinti, tačiau ir tai yra nemažai. Naršykite saugiai! 😉

9 Comments

 1. Visiškai sutinku. Linux yra labai geras dalykas, aš naudojau Ubuntu kurį laiką ir buvau patenkintas, tačiau eiliniams vartotojams vistiek ši OS yra per sudėtinga 😉 atsiranda poreikis specialių programų, kurių pakaitalų Linux’e nėra, o darytis dual boot tikrai ne kiekvienam įkandama 😉

 2. Sveiki vyrai, o kokios jus nuomones apie NOD32 ? Ar jo pakanka paprastam vartotojui?

 3. Sveikas, esu tik girdėjęs, kad NOD32 yra gera apsauga. Nors man puikiai tinka nemokama Avast! Home Edition. Iš tiesų net ir pati geriausia apsauga neapsaugos nuo virusų, jei patys žmonės nesisaugos, neatidarinės keistų laiškų attachemntų ir pan.

 4. Liuks tema, mane kaip tik pastaruoju metu eme pult visokios nesamones.. O cia gali buti beda paciam serve, internete ar nzn kaip cia dar issireikst, nes siuose dalykuose nelabai gaudausi, nes su zebra internetu kazkaip tiek bedu nebuvo, o su vietiniu studentisku tiesiog ir lauk sveciu… Baigiu paranoja isitaisyt. :/

 5. Manau, kad MS Win naudotojams verta išbandyti Clam antivirusą. Jis yra laisvas, todėl nemokamai gaunate pilną geriausią jo versiją. Pats naudoju Ubuntu / Baltix, todėl man ši problema neaktuali.

 6. gerai ce kalbat su tom antivirusinem daug problemu, bet manau kad geriausia tajp. pas mane vista kajp zinot ira labai besisaugantus windousaj taj as turiu programa kuri suranda tuos virusus nor ir menkiausius, sejp jej butu paprasti vindausai taj tikriusia jej pats nepasiziuretum taj ir liktu bet vista iskart pranesa pas mane 2 antivirusines bet sejp vejkia tik vena jej ir nenoriu tuo metu trint tu virusu taj kompas automatiskai del tos programos iiskarto pradeda valyma ir neleidzia isjunkt, gal taj ir skamba geraj bet kaj letokas kompas del kiekvieno trukdzio valo windausus taj pasinaudot ir lieka mazaj lajko. taj kajp manot ar geriau but saugiai bet ilgai ir nuobodziai ar rizikuoti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s