Korporacija – melas vardan ko?

Korporacija [lot. corporatio – bendrija] 1. teisiškai įforminta asmenų grupė, kurią sieja bendri profesiniai arba luominiai interesai; Šaltinis: Tarptautinių žodžių žodynas, 1985.

Apibrėžimas labai taiklus. Vardan interesų galima viskas. Interesai šiame pasaulyje lemia viską. Viskas yra daroma dėl interesų. Interesai nebūtinai viešinami. Tikrieji interesai nebūna išsakomi. Korporacija (The Corporation) – tai dokumentinis filmas apie dideles įmones, korporacijas, kurios vardan pelno gali padaryti bet ką. Nes pelnas, tai kapitalizmo dievas. Jam meldžiasi visos įmonės. Bet kapitalizmas gali būti ir pasaulio susinaikinimo priežastis, nes žemė gali nesugebėti išlaikyti tokio besočio vartojimo, kurį ir skatina globalusis kapitalizmas (paklausykite Žinių radijo laidos Dvi pusės, tai užves jus ant kelio). Raskite galimybę pažiūrėti šį filmą, kad dar kartą suprastumėte, kas slypi po skambiais žodžiais “social responsibility“, “human rights“ ir pan.

Susiję:

Reklama

5 Comments

  1. Žemė gali neatlaikyti besočio žmonijos vartojimo. Gamtos ištekliai riboti, o mūsų norai beribiai. Štai, ką norėjau pasakyti 😉

  2. Tai suprantam, ką norėjot pasakyt. Čia daugiau filosofinis požiūris – žemei nuo to nebus nei blogiau, nei geriau – išnyks žmonija (greičiausiai) ir po kiek laiko, jei spės, pusiausvyra atsistatys ir tiek.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s