Juos taip lengva nupirkti

Topocentras jau antrą kartą surengė naktinį išpardavimą. Gaila tų žmonių, kurie stumdėsi eilėse: pažiūrėjau delfi.lt nuotraukas ir paskaičiau komentarus, vaizdelis tikrai nekoks.

Norėčiau papasakoti, kaip ir koki naudą gauna prekybininkai tokių akcijų metu. Scenarijus paprastas: padaromas pranešimas spaudai, kad su neregėtai didžiulėmis nuolaidomis (50%) bus pardavinėjama foto technika. Vėlyvas laikas pasirenkamas neatsitiktinai. Atsiranda mistikos elementas „išpardavimas naktį“, tai tik dar labiau sustiprina įspūdį, kad „renginys“ tikrai ne eilinis. Tokioms „geroms“ nuolaidoms sunku atsispirti. „Juk sutaupysiu!“ galvoja tūlas. Ar sutaupėte parodys garantinis aptarnavimas, kuris, tikiuosi, bus ilgesnis, nei 3 mėnesiai.

Taigi kokią naudą gauna prekybininkai? Pirmiausiai, tai nemokama reklama. Žiniasklaidos priemonės, galima sakyti nemokamai (tiesa, pranešimą spaudai parengti šiek tiek kainuoja) paviešins informaciją apie akciją, o vėliau nemokamai aprašys, kaip sekėsi. Antra, galbūt net svarbiau nei pirmasis punktas, gaunama nemenka ekonominė nauda. Sakysite, kaip esant „tokioms didelėms nuolaidoms“ jie dar pelną gauna? Paskaičiuokime: per 2 val. parduota 500 fotoaparatų už 100 000 Lt, vidutinė kaina su nuolaida 200 Lt, vidutinė kaina be nuolaidos 400 Lt. Lažinuosi, kad tokio auksarankių Kinijos meistrų pagaminto fotoaparato savikaina mažiau nei 100 Lt. Akcijos metu buvo gautas pelnas.

Trečia nauda, išsivalė sandėlius, nors ne kažin ką tiek fotoaparatai turėjo užimti, bet vistiek dulkes kaupė.

Visi prekybos centrai, apskritai visos akcijos daromos tam, kad būtų gaunamas didesnės pajamos ir pelnas. Ekonominis paklausos elastingumo ir bendrųjų pajamų dėsnis sako, kad esant elastingai paklausai, pardavėjo bendrosios pajamos didėja mažėjant prekės kainai. Elastinga paklausa – tai pirkėjų reakcija į kainų pokyčius. Šiuo konkrečiu atveju, fotoaparatai yra elastinga prekė, jų kainos sumažėjimas įtakojo išaugusią paklausą ir pastorėjusią prekybininko piniginę.

Reklama

One Comment

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s