Ką veikti Nidoje?

Neringa – gražiausias gamtos kampelis Lietuvoje. Ir, ko gero, vienas ramiausių. Nesenai teko keletą dienų praleisti Neringoje. Gyvenome Nidoje, tad ten daugiausiai laiko ir praleidome. Norėčiau pasidalinti patarimais, kurie ketina vykti į Nidą. Taigi things-to-do Neringoje ir Nidoje:

 

 1. Būtinai aplankykite Kopgalį, nuo kurio matosi Klaipėdos uosto vartai.
 2. Važiuojant nuo Smiltynės link Juodkrantės yra išdegę Neringos plotai, žiaurus vaizdas.
 3. Kažkur pusiaukelėje į Nidą sustokite prie kormoranų ir pilkųjų garnių perimviečių. Atsargiai, girdėjau pasakojimų, kad paukščiai nežiūri žemyn.
 4. Būtina aplankyti Mirusias Neringos kopas. Tik ten sunku pasistatyti automobilį, ypač savaitgaliais.
 5. Prie Nidos bažnyčios yra senosios kuršių kapinės, kapai prižiūrimi ir vokiečių turistų. Mediniai kryžiai su įvairiais gyvūnų atvaizdais yra vadinami krikštai.
 6. Jeigu neparagausite rūkytos mariose pagautos žuvies, galima sakyti, kad nebuvote Nidoje. Žuvis buvo pagrindinis kuršių maistas, naudojamas net vietoje duonos. Skaniausia žuvis pas Joną, jį rasite Naglių gatvės viduryje. Rūkytą karšį galima nusipirkti už 10 Lt.
 7. Pasiplaukiojimui mariose, nesivaikykite ištaigingų jachtų, ar dar blogiau – burlaivių, perdarytų iš žvejybinių laivų, kuriems burių jėga yra per maža, tad naudojamas variklis. Nidos prieplaukoje būna prišvartuoti kurėnai – senieji plokščiadugniai kuršių laivai, kuriais galima plaukti ir 40 cm gylyje. Vienam žmogui valandos pasiplaukiojimas kainuos 20 Lt. Pasiplaukiojimo metu turėsite galimybę pamatyti Didžiąją Neringos arba dar kitaip vadinamą Sklandytojų kopą.

Ir vienas patarimas, ko nereikėtų daryti:

Nevaikščiokite kopomis aukštyn ir žemyn. Ženklai stovi neveltui. Kad ir koks smagus nusileidimas nuo kopos galėtų atrodyti, atsiminkite, kad taip vaikščiodamas vienas žmogus išjudina 4 tonų kopų smėlio nuošliaužą.

Tikiu, kad rasite ir kitokios veiklos Neringoje. Svarbiausia neniokoti šito gražaus kampelio ir nepalikti po savęs šiukšlių.

Reklama

8 Comments

 1. Dar nepamirškit aplankyti uragano Anatolijaus apgadinto saulės laikrodžio, iš ten atsiveria įspūdingi vaizdai.

 2. dar pakeliui nuo Smiltynės link Juodkrantės yra Juodųjų Garnių slėnis – graži panorama…

  Labai gražūs pamario vaizdai tarp Preilos ir Pervalkos – verta keliaut pėsčiomis;
  Saugokitės nelegalių statybviečių, jos “smarkiai“ saugomos…

 3. na ir dar pasiplaukiot kanojomis ir paburiuoti sausumoje yra fun fun fun! va tu bicu saitas: irklakojis.lt

 4. Sveiki, sia vasara nuo birzelio vidurio galesite patys paburiuoti NIDOJE su burinemis valtimis, nemokancius apmokome, labai paprastos konstrukcijos, gali prlaukt iki 6 asmenu. Uztikriname, kad ismoksite per 5-10 minuciu, tadgalesite neliedami nei laso prakaito apiplaukti nors ir visas kursmares su draugais ar seima. Jomis gali plaukti kas tik nori, jos labai stabilios, tad nera ko baimintis virtimo, visiems duodamos LABAI patogiosliemenes, tad jausites iki galo saugus..
  Iki malonaus susitikimo

 5. o kur dar Raganų kalnas, Švyturys, Neringos istorijos ir gintaro muziejai, žvejo sodyba ir Jūrų muziejus…veikt tikrai yra ką…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s