Kuri tiesa yra tiesesnė?

sun.jpg

Globalinis klimato atšilimas yra realybė. Niekas neneigia ir nepaneigs, kad tai vyksta. Tiesa, 1975 m. viso pasaulio žiniasklaida skelbė, kad artėja dar vienas ledynmetis, taip ledynmetis, tada tai buvo vadinama globaliniu atšalimu. Dabar gi, temperatūra kyla.

Kas kaltas dėl temperatūros ir atmosferos pokyčių? Žmogaus ir industrinių valstybių išskiriami CO2 kiekiai? Ar saulės spinduliavimo intensyvumo pokyčiai?

Pirmąja poziciją labai gerai iliustruoja Al Gore filmas “Nepatogi tiesa“ (An Unconvienent Truth), kuris beje persmelktas politine propaganda dėl artėjančių JAV prezidento rinkimų. Nepaisant to, šis filmas chrestomatinis, jame puikiai išdėstomi visi teorijos, teigiančios, kad klimato pokyčių priežastis yra žmogus ir CO2 emisijos.

Antroji pusė teigia, kad CO2 pokyčiai nėra susiję su temperatūrų pokyčiais, o CO2 yra klimato pokyčių rezultatas. Ne priežastis, bet rezultatas! Klimato pokyčių priežastis yra intensyvėjantis saulės spinduliavimas. Kitaip tariant aplinkui mus vykstantys pokyčiai yra natūralūs. Šią poziciją labai gerai iliustruoja filmas The Great Global Warming Swindle. Štai torrentas, parsisiuntimui >>>, arba žiūrėkit per Google Video:

Mokslas kaip ir bet kuri kita vieša sritis yra verslas. Kova dėl piniginių fondų, dėl garbės.

Kuo tikėti žmogui? Ypač tada, kai sakoma, kad tūkstančiai pasaulio mokslininkų pritaria ir vieningai sutaria dėl to, kad klimato pokyčių priežastis yra žmogus ir dėl jo kaltės didėjantys CO2 kiekiai. Ginčytis su tūkstančiais mokslininkų? Ne, belieka tik linksėti galva ir sutikti. Taip, jeigu taip sako visi geriausi pasaulio mokslininkai, tai TURI BŪTI TIESA!

Užvesta didžiulė mašina. Sukasi dideli pinigai. Reikalaujama mažinti CO2 emisijas, atsisakant pigaus iškasamojo kuro, vietoje jo naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie kol kas yra neefektyvūs ir kelis kartus brangesni. Bet kodėl nekuriamos technologijos, kurios deginant pigų ir visoms pasaulio šalims prieinamą iškasamą kurą (anglis, nafta), sugautų tą CO2? Technologija, kuri leistų naudotis iškasamuoju kuru su nulinėm CO2 emisijom…

Taigi kas kaltas, ir ar iš vis kaltas, dėl klimato pokyčių? O kas sako tiesą?

Aš neneigiu, kad vyksta klimato pokyčiai, neneigiu, kad didėja užterštumas. Aš už ekologiją, už švarų ir atsakingą gyvenimo būdą. Tačiau aš UŽ ABEJONĘ ir prieš aklą tikėjimą tuo, kas sakoma aplinkui, tuo, kuo tiki visi. Nes galbūt kažkas klysta… klysta, nes klysti gali būti naudinga…

4 Comments

 1. jau pas mane bloge kažkas reklamavo šitą “filmą“.
  gali būti kad ir tu pats ;]

  dar kartą sakau, prieš reklamuodami šį filmą bent jau šiek tiek pagūglinkit.
  bent jau vikipedijos straipsnį:
  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_Global_Warming_Swindle

  Tada šiek tiek išsamesnį review:
  http://www.medialens.org/alerts/07/0313pure_propaganda_the.php

  o priedo, paskaitykit apie režisierių: http://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Durkin_(television_director)

  http://climatedenial.org/2007/03/09/the-great-channel-four-swindle/

 2. Ne, pas nieką šio filmo nereklamavau 😉 tiesiog, abejoti yra sveika, aš nesakau, kad tas antrasis filmas yra tiesa. Aš nežinau, kas šiuo atveju yra tiesa…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s