Dviratininkai laimi

Ekobloge užvirė diskusija apie didėjantį užterštumą miestuose. Iš tiesų važiuodamas dviračiu rytais į darbą tą užterštumą net matau, kai leidžiuosi nuo Ozo kalno Ukmergės gatve. Pasidarė įdomu, o kaip gi apsisaugoti nuo išmetamųjų dujų ir kitų nuodingų medžiagų? Parašiau laišką į dviratininkų konferenciją. Vieni naudoja respiratorius-kaukes, kurių šiaip Lietuvoje nėra, o pardavinėjamos Senukuose kažin ar bus patogios. O kiti užsiminė apie tai, kad dviratininkai įkvėpia kelis kart mažiau kenksmingų medžiagų nei tuo pačiu keliu važiuodami ar kamščiuose rytais ir vakarais stovintys automobilių vairuotojai. Pala, pagalvojau, o kur gi faktai? Pasiknisau ir radau. Štai nuoroda į dviratininkų advokatų tinklo puslapį. Reziumė:

Gatvėje užterštumas 9 kartus didesnis nei ramiame miesto parke (Pvz.: Vingio parke, Vilniuje).

Piko valandomis, stovint kamščiuose, vairuotojai esantys automobiliuose įkvėpia kelis kartus daugiau toksiškų dalelių, nei ta pačia gatve važiuojantys dviratininkai.

Tyrimai skirtingose šalyse patvirtina šią tendenciją.

Išmetamųjų dujų dalelės yra sunkesnės nei oras, todėl kaupiasi palei žemę. Automobilių vairuotojai sėdi žemiau, nei dviratininkai. Mašinų vėdinimo sistemos veikia kaip siurblys, į vidų įtraukiantis toksines išmetamųjų dujų daleles (automobilių salono oro filtrai apsaugo nuo dulkių, bet ne nuo toksinių medžiagų).

Tankesnis dviratininkų kvėpavimas neįtakoja, kad bus įkvėptas didesnis kiekis toksinių medžiagų, tai patvirtina tyrimais.

Kelionės laikas taip pat neįtakoja, kad dviratininkams ilgesnį laiką tenka kvėpuoti nuodingomis medžiagomis, nes kelionė (namai-darbas-namai) tiek automobilių vairuotojams, tiek dviratininkams užtrunka vienodai.

Važinėkit į sveikatą!

Reklama

2 Comments

  1. […] Hey, va čia tai tikrai verta dėmesio radyba mūsų Lietuvos taip moderniai vadinamoje “blogosferoje”: eko(b)blogas. Ir labiausiai užpatiko tokia įdomybė iš šio straipsnio: Kita vertus, naujausi tyrimai rodo, kad automobilių viduje užterštumas 20% viršija esantį išorėje kiekį – kas yra gera žinia dviratininkams. […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s