SMS ekologija? Neskubėkite!

Sėdintis ant “sofkutės“ rašo (turiu pasakyti, rašo įdomiai):

<…> SMS rašę „Ežio“ vartotojai išsaugojo 150 tūkstančių medžių. <…>

<…> Tiek Europoje, tiek ir Lietuvoje pasirodo raginimų mažinti popieriaus naudojimą įvairiomis priemonėmis. Belieka pasidžiaugti, jog mūsų kasdienybės dalimi tapęs internetas ir mobilieji telefonai pamažu išstumia neekologišką popieriaus naudojimą iš tarpusavio bendravimo.<…>

Aš labai abejočiau teiginiu, kad SMS rašymas realiai, iš tikrųjų mažina popiariaus sunaudojimą. Juk kai nebuvo SMS, žmonės tiesiog ne taip dažnai bendraudavo, ne taip masiškai rašydavo laiškus. Šiuo atveju tinkamiausias būdas įvertinti šiuolaikinių technologijų įtaką popieriaus sunaudojimo sumažinimui yra suskaičiuoti skirtumą tarp, kiek laiškų žmonės siųsdavo prieš 10 metų, ir kiek išsiunčia dabar. Kažin ar tie skaičiai bus tokie stulbinantys.

Ežio atvejis, mano nuomone, tiesiog puikus rinkodarininkų ėjimas. Bet teiginyje, kad SMS prisideda prie medžių išsaugojimo… ekologijos… yra mažai tiesos.

Popieriaus, kartono ir kitų atliekų perdirbimas. Elektrą taupančios lemputės. Važinėjimas dviračiu, etc. štai, ką galima vadinti ekologiją skatinančiais dalykais. Nebūkite reklamos auka!

Reklama

5 Comments

 1. Mazina mazina popieriaus sunaudojima, tikrai tikrai 🙂 Kita vertus, skatina susimastyti. As ofise tikrai jau maziau spausdinu kokiu draftiniu dokumentu, tikrai tikrai

 2. apskritai ta sms manija, kazkokia tragedija. Tik ka grizau is teatro. 4 val spektaklis, uz manes sedeje vaikinukai visa ta laika svitino savo mobilekais, nesugebejo palikti ju ramybej. Manau netrukus savivaldybe tures skirti pinigu nepilnameciu priklausomybei mobiliems telefonams gydyti

 3. kas man juokingiausia šiame poste, kurį radau pavėluotai, – tai, kad lyg ir konstatuoji visems aiškų faktą – tai išties geras reklaminis šūkis.

  o prie ko tas gale : “nebūkime reklamos aukomis“???? ir dar su šauktuku?
  patetiška…

 4. Cinematic, teisingai pastebėta – geras reklaminis sukis. O Tado pastaba, kuri tau taip uzkliuvo.. tiesiog atkreipia dar kartą dėmesį, kad reklamistai, pasinaudodami žmonių baubais (nesvarbu, kas tai bebūtų – pasaulinis klimato atšilimas, celiulitas ar blogas tualeto kvapas..), labai puikiai sužaidžia mūsų emocijomis. Todėl kartais reklamas suvalgom nekramtydami. Taigi konstatuojamas dar vienas akivaizdus dalykas, todėl jokios patetikos čia nematau… Greičiau priminimas būti sąmoningais ir kritiškais 🙂

 5. kad man regis reklama nuo pat pradžių niekuo daugiau ir nežaidė, todėl toks konstatuotas akivaizdumas man ir pasirodė patetiškas.
  kitas dalykas – gal čia jau mano bėda, bet nedaug pažįstu žmoniuų, kurie nurija nekramtę, ir… tiesą sakant o kodėl ne? o ko nepataupius to popieriaus galų galais?? :))))
  gal tai ir yra savikritika. (-skatinimas būti savikritiškais?) juk tikrai nemanau kad kas ims tuos sms rašyti galvodamas apie amazonės džiungles. galbūt that`s the point : globalių baubų akivaizdoje mes ryškiai sumažėjame ir mūsų užtikrinti gebėjimai kažkur dingsta. žodžiu, susitraukiam iki žirnio dydžio. tai ką mums tada daryti? negi atsisėdus ant kelmo verkti? nei vienas nei du lapai popieriaus čia nieko negelbės. reklamos “pranešimas“, be kita ko, yra – kūrybiškumas ir optimizmas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s