Socialinė televizijos kanalų atsakomybė

old-tv-set3.jpgAr televizija turėtų vykdyti žiūrovų užgaidas, ar juos auklėti? Situacija žinoma. TV kanalai lenkiasi TV reitingams, nes tai jų pajamų šaltinis, jų duona. Turime vieną visuomeninį kanalą, kuris atrodo, turėtų rodyti siekiamus pavyzdžius, bet ir Lietuvos valstybinė televizija LTV paklūsta žiūrovų kaprizams. Kalbu tiek apie šių, tiek apie praeitų metų Eurovizijos atrankos konkursą. Ar televizijos eteris yra tokia vietą, kur galima rodyti bet ką? Nejaugi visi norintys gali lengvai papulti į TV eterį? Manau TV neturėtų būti tiesioginis visuomėnės atspindys. Ar suprantamas ir pateisinamas LTV elgesys, kai daroma netiesioginė reklama išankstinio mokėjimo kortelei Ežys (“grupės“ Mėsa bandymas patekt į Euroviziją). Ar galima rodyti Minedo pasirodymą ir jį anonsuoti kaip laidos “vinį“?
Ar visdėlto pasirodysiu senamadiškas, sakydamas, kad turėtų būti tam tikri atrankos kokybės filtrai? Televizija visiška priešingybė internetui. Internete nėra nustatytų filtrų. Bet ar gali televizija pasižymėti tokia savybe kaip ir internetas? Nemanau, kad televizija yra geriau nei internetas. Tačiau kiekvienas reiškinys turi turėti tam tikras veiklos normas.

P.S.: Tikriausiai skaitantys šį įrašą TV žiūrite iš tiesų retai. Tačiau televizija mūsų visuomenėjė svarbus reiškinys, todėl domėjimasis kas vyksta TV erdvėje yra natūralus.

Reklama

5 Comments

  1. Vakar žiūrėdamas atranką, buvau šokiruotas. Kaip galima rodyti tokius pasirodymus?? Nejau Lietuvoje nebeliko žmonių, kurie ką nors sukurtų ir tai nebūtų banalu ir neišbaigta.

    Iš tiesių tai man gaila Minedo. Iš ligos daromas atrakcija, kuri visiems labai patinka. Žiauru, bet mūsų muzikinės kultūra smunka vis žemyn ir žemyn…

  2. O man pasirodė, kad teisingai padarė, kad parodė. Kiek supratau žmonės ėjo net nesitikėdami nei tokio griežto vertinimo, nei kad bus parodyti. Rezultatus matysime kitais metais – bet kas nebeis 🙂

  3. Mano nuomone lirtuvos televizijos smunka žemyn, kuo toliau tuo dažniau žiūriu didžiosios britanijos kanalus. Eurovizijos atranka tikrai labai prastai sugalvota, nors nevykeliai išjuokiami. Minedas iš vis atskira kalba, užsidirba demonstruodamas durnuma.

  4. Manau, kad klausimą apie atsakomybę reiktų išplėsti ir taikyti visai žurnalistikai. Spaudos laisvė pas mus pamažu virsta spaudos anarchija, kur viskas galima ir niekas nebaudžiamas. Spauda tampa visiškai nepatikima, nes jie siekia tik pelno, tačiau nesirūpina nei informacijos kokybe (reitingai juk svarbiau), nei tuo kokios gali būti pasekmės dėl jų formuojamo žiūrovų skonio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s