Dvi urvinės moterys

urvinemoteris.jpgSpalio viduryje teko žiūrėti lietuvišką spektaklį „Urvinė moteris“, kurio rodymas šiuo metu yra sustabdytas dėl autorinių teisių pažeidimo. Informaciją apie tai rasite delfi.lt, lrt.lt . Tiesa pasakius pradėjus žiūrėti spektaklį jis pasirodė ne toks juokingas kaip legendinis „Urvinis žmogus“, beje taip pat režisuotas Kosto Smorigino. Tačiau įpusėjus, abejonės išsisklaidė, spektaklis tikrai vertas dėmesio, nors pabaiga gal ir pernelyg dramatiška. Ateitis parodys ar spektaklio rengėjai ne veltui tikisi, kad spektaklis ir toliau bus rodomas. O aš, panašu, kad esu pralošęs ginčą, kad egzistuoja du spektakliai „Urvinė moteris“…

 

2006.10.31

 

Iki teismo proceso pabaigos spektaklio “Urvinė moteris“ pavadinimas pakeistas į “Laukinė moteris“. Vis dėl to autorinės teisės yra autorinės teisės.

 

Kita vertus įdomu, ar spektaklio prodiuseriai sąmoningai pasirinko tokį pavadinimą, kuris būtų identiškas originaliai Emma Peirson pjesei? Tokiu būdu tikintis sulaukti atitinkamų institucijų reakcijos bei žiniasklaidos dėmesio. Juk nemokama reklama yra nemokama. Tik kažin ar tai buvo daroma sąmoningai?

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s