Coca Cola eksperimentas (ATNAUJINTA)

coca-cola.jpgTikriausiai girdėjote pasakojimų, kad Coca Cola yra labai nesveikas gėrimas, kuris gali būti naudojamas kraujo dėmėms nuo asfalto plauti, chromotuoms detalėms poliruoti, tirpdo metalą, jau nekalbant apie organinės kilmės medžiagas, pavyzdžiui, nagus, kurie patalpinti į Coca Cola visiškai ištirpsta per keturias paras.

Tiesa Coca Cola padeda, kai streikuoja skrandis. Išgėrus Coca Colos pasidaro lengviau ir skrandis vėl pradeda veikti. Koloje esantis kofeinas padeda neužmigti.

Taigi Coca Cola savyje turi, tiek neigiamų, tiek teigiamų savybių. Tiesa, kiek tos teigiamos savybės yra iš tiesų naudingos, galima ginčytis.

Tačiau mane domina neigiama Coca Cola pusė. Nusprendžiau padaryti paprastą, nemokslinį, kaip ir patys teiginiai apie Coca Cola pavojingumą, eksperimentą.

45.jpg citrusmix.jpg cocacola.jpg

Eksperimento esmė: palyginti Coca Cola daroma poveikį 2 ct monetai bei organinės kilmės medžiagoms – nagams. Metodika paprasta: nagai, kaip ir moneta patalpinama į atskirą indą su Coca Cola, Libella Citrusmix gėrimu bei lietuviška Just Cola Classic. Kadangi eskperimentas nemokslinis, todėl gėrimų kiekiai pilami “iš akies“, nes paprasta akimi galimo poveikio mes ir negalėtume pastebėti, todėl bet koks tikslumas yra juokingas. Indai, į kuriuos pilsiu gėrimus, bus kiek įmanoma hermetizuoti, kad neišsivadėtų angliarugštė.

Eksperimentą laikysiu pavykusiu, jeigu po savaitės ištirps nagai bei bus jaučiamas, matomas poveikis dviejų lietuviškų centų monetoms.

Eksperimentas bus nepavykęs, nei nagai ir toliau plaukios stiklainyje, o dviejų centų monetas bus galima paleisti į apyvartą.

00003.jpg

Pirma para

Nagai kurį laiką plaukioję gėrimų paviršiuje, nusėdo ant stiklainio dugno. Monetos nusėdo iš kart.

Antra para

Nagai tebeguli ant dugno. Monetos įgavo gėrimo, kuriame panardintos, spalvą.

Trečia para

Viskas taip pat.

Ketvirta para

Vis dar taip pat. Įdomu, ar monetos bus kiek nors suminkštėjusios?

Penkta para

Nieko naujo. Panašu, kad eksperimentas bus laikomas nepavykusiu. Tačiau peršasi viena išvada: Just Cola esanti moneta neturi rudų spalvos juostelių. Coca Cola esanti moneta turi rudas juosteles. Akivaizdu, kad taip veikia skirtinga dažų koncentracija, kuri yra didesnė Coca Cola gėrime.

Po savaitės

Praėjus savaitei Coca Cola’oje esantys nagai neištirpo, metalinės monetos taip pat. Išliko tik pastebimas skirtumas tarp Coca Cola ir Just Cola esančių monetų spalvos. Just koloje esanti moneta spalvos nepakeitė, tuo tarpu Coca Cola esanti moneta tapo ruda. Taigi, galima daryti išvadą, kad amerikietiškoje koloje yra daugiau dažių medžiagų.

Po dviejų savaičių

Įdedu nuotraukas, kaip atrodo dviejų lietuviškų centų monetos išbuvusios dvi savaites Coca Cola ir Just Cola.

Štai čia matoma dviejų centų moneta Coca Cola’oje išbuvusi dvi savaites:

00005.jpg

Žemiau matoma moneta, kuri dvi savaites išbuvo Just Cola Classic gėrime:

00009.jpg

Manau, kad skirtumas akivaizdus.

Galutinis verdiktas:

Mitai apie Coca Cola yra viso labo žmonių išmonė. Eksperimentas parodė, kad net ir dvi savaites koloje laikomi žmogaus nagai neištirpsta. Metalinės monetos pasidengia plonu dažų sluoksniu. Kita vertus Lietuvoje gaminama Just Cola pasižymi mažesne dažų koncentracija.

Reklama

Komentarų: 21

 1. M.. as skaiciua irgi si ta.. tik neaisku kiek cia tiesos 🙂
  Vuo:

  Daugelyje iš JAV valstijų policija specialiai vežiojasi 2 galonus CocaCola gėrimo – tam, kad nuplautų nuo plento kraują autokatastrofų vietoje.

  Jei į lėkštę, pilną CocaCola gėrimo įdėsite gabalą mėsos, po 2 dienų jo nerasite. Jis pilnai ištirps.

  Jei jūsų tualetas ar kriauklė užsiteršė nenuplaunamomis nuosėdomis, apšlakstykite jį CocaCola ir palikite kelioms valandoms. Citrinos ir fosforo rūgštys, esančios šiame limonade, nugraužia bet kokias nuosėdas.

  Jei norite nuo chromuotų mašinos paviršių nuvalyti rūdis, patrinkite aprūdijusias vietas sulamdyta ir CocaCola pamirkyta aliuminio foliją.

  Stenkitės, kad CocaCola nepakliūtų ant emaliuotų paviršių, nes gali likti nenuplaunamos dėmės.

  Lietuvoje jau senokai žinomas kovos prieš blogų (per daug jautrių) automobilinių signalizacijų savininkus – ant mašinos kapoto išlieti buteliuką CocaCola limonado. Per naktį ant emalės atsiranda nenuplaunamos, rūgščių sukeltos dėmės.

  Jei norite pašalinti korozines apnašas nuo automobilinio akumuliatoriaus, tiesiog pašlakstykite apsinešusias vietas CocaCola.

  Jei norite atsukti užrūdijusį varžtą, pašlakstykite jį CocaCola. Po kelių minučių rūdys bus išgraužtos ir varžtas atsisuks.

  Jei drabužiuose yra neišplaunamų dėmių, daugumą jų puikiai išnaikins CocaCola – tiesiog išpilkite ant drabužių buteliuką šio limonado, pusvalandį palaikykite, o paskui, neskalavę, skalbkite skalbimo mašinoje su milteliais, kaip įprasta.

  Jei tiesiog norite pašalinti nuo drabužio dėmę, aplaistykite ją CocaCola, palaukite keliolika minučių ir praskalaukite vandeniu. Itin efektyviai dėmes CocaCola išima iš sintetinių audinių – jie šiame gėrime netirpsta, kai kitos organinės medžiagos suyra.

  Jei ant mašinos stiklo yra atsiradę nenuplaunamų dėmių nuo vabzdžių, suvilgykite dėmeles CocaCola – 10 minučių pakaks, kad pašalinti vabzdžius, nenuplaunamus jokiais muilais.

  Pats aktyviausias CocaCola ingredientas – tai fosforo rūgštis. Jos pH yra 2,8. CocaCola turi pakankamą šios rūgšties koncentraciją, kad per 4 dienas joje ištirptų žmogaus nagai.

  Jei dar netikite kažkuo, ką perskaitėte, padarykite eksperimentą: kai kirpsitės nagus, įmeskite kelis jų gabaliukus į stiklinę šio limonado ir palikite pusei savaitės.

  CocaCola koncentratas pervežamas specialiuose sunkvežimiuose – autocisternose. Lygiai tokiose pačiose autocisternose vežamos rūgštys. Įprastinės cisternos netinka, nes jau po kelių mėnesių jose atsiranda skylės.

  CocaCola platintojai visame pasaulyje išnaudoja šį gėrimą, kai pasibaigia jo galiojimo laikas – tiesiog jie plauna motorus, radiatorius ir pan.

 2. joa čia apie tą ilgą sarašiuką… tai tuose pačiuose MythBusters beveik visi buvo “Busted“… išskyrūs chromą ir kraują ir tai tik sąlyginai.

 3. Aš Coca-Cola geriu jau 8 ar 9 metai, ir tikrai nesijaučiu blogai. Tik problema tame, kad ji labai greitai išsigaruoja ir nebebūna tokia skani, kaip pirmą kartą kada atidarai butelį, ir prie jos labai greitai priprantama… 😉 Tai pats skaniausias gėrimas, kokį tik esu gėrusi… 🙂

 4. man net juokinga skaitant kai kuriuos komentarus, -tipo cola nuodai ilgiau pagersi numirsi 😀 zmones turetu is pradziu issiaiskinti o paskui skleisti gandus

  P. S is amerikos atvaziaves atostogauti zmogus buvo nustebes lietuviu poziuriu apie cola.
  Taigi nemeluokite sau ir kitiems.

 5. Nebuk toks tikras, Nemai ;). Zinojai kad coca colos sudetyje yra E120? Tai dazai, gaminami is smulkiu vabzdziu – skydamariu, angliskai – cochineal. Stai kaip atrodo sie vabaleliai:

  Is pradziu tai buvo tik spejimas, bet galiausiai yra patvirtinta jog tai tiesa (tikriausiai ne be reikalo ir ne tik del konkurencijos coca colos gamintojai slepia recepta 😉

  Fu..

 6. Esu 9-oke ir siemet mes turim metinius biologijos projektus.Pasirinkau tema su Coca-cola ir siaip visus jusu isvardintus faktus esu girdejusi.Nors dar nei vieno bandymo nedariau,kelis faktus tikrai galiu patvirtinti.Pirma,apie Cocacolos pervezima.Ne pati cocacola,bet sirupas is kurio ji gaminama,tikrai yra vezamas specialiose cisternose.Sis faktas yra is keliu eimo taisykliu teorijos.Ten buvo pateikta 12 pavojingiausiu pervezamu medziagu,is kuriu pavojingiausia yra 12,o cocacolos sirupas buvo 9-oje vietoje…Ir cocacola tikrai naikina rudis,monetos atgauna blizgesi.

 7. Sirupo pavojingumas ir pačios kolos, kaip gėrimo, pavojingumas yra visai skirtingi dalykai. Pats koncentratas tikrai gali būti ėdus, bet kola geria visas pasaulis, jei būtų koks nors pavojus sveikatai, tikrai būtų pastebėta. Nemanau, kad kola yra pavojingesnė nei bet kuris kitas gaivusis gėrimas 😉 bet parašyk, kokie bus eksperimento rezultatai! Labai įdomu 😉

 8. Kiek teko girdeti skirtingose shalyse gali buti skirtinga gerimo sudetys, bent jau draugai is Kinijos taip sake paligynus su Anglijoje pardavinejama Kola.

  Gal del to mitai ir nepasitvirtina nes EU ir JAV kokybiskesne gerimo formules.

 9. daiva,sveikinu jau net 9 metai.tu tikra saunuole,busi dar laimingesne kai budama 50-60 metu nebepaeisi su kiauru skrandziu ir isretėjusiais kaulais.

 10. Sose, tu gal daktare ? Nemanau tikrai kad nuo cacacolos gali kas nors atsitikti, nors as ja gerciau ir Simata metu …

 11. Sveiki. Kai buvau mazesne labai megau gert coca cola, tai buvo mano megstamiausias gerimas. Viena karta pas mane kambary stovejo stikline su coca cola ir mano sese imete mano pienini danti i ta stikline. Ir kaip jus manot kita diena to danties NEBUVO !
  Tai paaiskeja, kad coca cola yra edi.

 12. kamile yra kiaura merga… o kazkur rase ir apie coca cola nauda, tik nepamenu kur, veikia ir kaip vaistas

 13. tavo danti feja pavoge :D… neradai litu po pagalve nuo fejos kolai nusipirkt? 😀

 14. tavo danti feja pavoge :D… neradai litu po pagalve nuo fejos kolai nusipirkt? 😀

 15. Man rodos kokalo kasdiena reikėjo pilti naują, nes pastovėjus kad ir uzdaram inde manau medziagu poveikis silpneja, negu geriant iskart atidaryta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s